Dolar (USD)
33.00
Euro (EUR)
35.93
Gram Altın
2547.75
BIST 100
11018.36
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Başakşehir'de halk Filistin için birleşti

Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri öncülüğünde bir araya gelen İstanbullular, Başakşehir'de toplandı ve siyonist saldırıları kınayan bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Başakşehir'de halk Filistin için birleşti
22 Ekim 2023 00:45:29
Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri öncülüğünde bir araya gelen İstanbullular, Başakşehir'de toplandı ve siyonist saldırıları kınayan bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Başakşehir Sivil Topluk Kuruluşları Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen ve halkın yoğun ilgi gösterdiği basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"İşgalçi ve Gaspçı İsrail’ in, mazlum Filistin halkına karşı uyguladığı soykırımı, çocuk, kadın, hasta, yaşlı demeden savunmasız insanlara yönelik yeniden başlattığı katliamları nefretle kınıyoruz ve lanetliyoruz.

ABD ve İngiltere’nin zalimden yana tavır almalarını hem kınıyor, hem de dünya insanlarının dikkatine sunuyoruz. Vicdan sahibi olan tüm insanları İsrail’e ve ona destek olan ABD ve İngiltere’ye karşı tepki göstermeye, yaptırım uygulamaya çağırıyoruz.

İsrail, sadece Filistinlileri katletmiyor; insanlık onuru katlediyor. İnsanlık adına insafı olan vicdan sahiplerini katlediyor. Sadece insanlara karşı açık düşmanlık yapan Şeytanı ve onun taraftarlarını memnun ediyor.

bb_cabf0b5ec53ac2132c0f68a15a480459.jpg

İsrail’ in zulmü her geçen gün artarak toplu katliama ve soykırıma dönüşmüştür. Her ağzını açtıklarında İnsan haklarından bahseden Batı’nın, ve ABD güdümündeki ülkelerin tepkisizliği İsrail’in zalimce terörüne devam etmesine yol açmıştır.

Gelinen aşamada, savunmasız insanların topluca katledilmesi, savaş suçu fosfor bombası atılması, hastaneye sığınanların toplu bir şekilde vahşice öldürülmesi, göç yoluna düşenlere, ibadethane ve eğitim kurumlarına bombalar yağdırması, ancak insanlık dışı vahşi bir örgütten beklenir. O da Siyonist İsrail’in ta kendisidir.

Bu savaş İsrail’in kurulduğu tarihten itibaren İsrail tarafından başlatılmış ve kesintisiz olarak devam ettirilmektedir. Filistin topraklarında o günden bugüne kadar hiçbir zaman barış olmamıştır.

ABD her türlü silah ve mühimmatla İsrail’in yanında olduğunu ifade ederken, AB ülkeleri de İsrail’e destek açıklamalarında bulunmuşlardır. Bu tavır ABD den beklenen bir tavırdır. Bu durumda Müslümanlara büyük iş düşmektedir. “Küfür tek millettir” ifadesinin bilinciyle Müslümanlar da Filistin’in yanında olmalıdır.

Müslüman ülkelerin parçalanmışlığı ve sessizliği zalim Siyonist İsrail’i cesaretlendirmekte ve zulmünün artmasına vesile olmaktadır.

Başta ABD, İngiltere ve AB ülkeleri olmak üzere tüm yabancı güçleri İslâm coğrafyasından bir an önce geldikleri yere geri göndermeliyiz.

Gazze’ye ve diğer Filistin bölgelerine sınırı olan Mısır gibi ülkeler de kapılarını açmalıdır.

ABD ve İsrail yandaşlarının ürünlerine boykot uygulamalıyız.

Özellikle yeni nesillere Filistin Davasını asla Unutturmamalıyız!

Son olarak;

Özellikle yeni nesillere Filistin davasını öğretmeli ve bu davayı unutturmamalıyız! Zulme karşı durmak insanlığımızın gereğidir. Müslümanlara yardım etmek dinimizin emridir. İnsan olmanın ve kul olmanın gereği olarak zulme dur diyelim. "