Dolar (USD)
33.07
Euro (EUR)
36.09
Gram Altın
2609.48
BIST 100
11139.46
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

Başkan Erdoğan uyarmıştı! Siyonistler sınırımızda toprak toplamaya başladı

İşgalci ​İsrail'in Filistin'de uyguladığı toprak işgali bu kez sınırımızda ortaya çıktı. Suriye'nin Kuzey'inde arazi toplayan Siyonistler Türkiye sınırına dayanmaya başladı.
Başkan Erdoğan uyarmıştı! Siyonistler sınırımızda toprak toplamaya başladı
13 Haziran 2024 08:00:08
İşgalci ​İsrail'in Filistin'de uyguladığı toprak işgali bu kez sınırımızda ortaya çıktı. Suriye'nin Kuzey'inde arazi toplayan Siyonistler Türkiye sınırına dayanmaya başladı.

İşgalci İsrail, Filistin'de yıllar önce toprak satın almalarla başlayan sürecin ardından, şimdi gözünü Suriye'nin kuzey ve doğusuna dikti. Siyonist rejim, sinsi bir planla bu bölgelerde toprak alımlarına başladı.

Kamışlı merkezli ve MOSSAD güdümlü bir ofis açan İsrail, bu bölgede 4 bin hektarlık arazi satın aldı. Çiftlik evleri, fabrikalar, konutlar ve birçok tarla, PKK'lı aracılar tarafından İsrailli şahıslara devredildi.

Bu alımlarda, bulgur fabrikası sahibi Halid Bako, Amar Abdo gibi sözde iş adamları ve örgütün mali kanadında etkin olan Alişar ve Şıh Dilo kod adlı militanların aracılık ettiği öğrenildi.

Stratejik noktalara yerleşmeye çalışıyorlar

İsrailli yetkililerin yayılmacı heveslerini gösteren korsan arz-ı mevut haritasında yer alan Suriye'nin doğu ve kuzey bölgelerine, Tel Aviv'den sivil heyetler gönderilerek alan taraması yapılıyor. İsrailli şahıslar özellikle Fırat boyu, Süleyman Şah Türbesi'nin yer aldığı Set Tişrin, Çelebiye, Ayn İsa ve Karakozak çevresi ile özel olarak ilgileniyor.

Bu alan taramalarında, Irak'tan göçen Yahudiler de yer alıyor. İsraillilerin istediği arazileri satmak istemeyenler tehdit edilerek ev, arazi ve fabrikaları zorla ellerinden alınıyor. Satışların Şam'daki resmi kayıtlara geçmesi için de özel bir özen gösteriliyor.“FİLİSTİN’DEN BETER OLACAK”

Bölgedeki Kürt vatandaşlar, İsrail’in Filistin işgal döneminde uyguladığı yöntemleri birebir Suriye’de de tatbik ettiğini söyledi. Bölgenin önemli araştırmacılarından Mirza Rakan “İsrail için Kürtler, Filistinlilerden daha kıymetli bir millet değil. Hatta Araplar ve İsrailliler Hazreti İsmail ve İshak’tan amca çocukları hukukları var. Bu kan dökme üzerine kurulmuş işgal rejiminin açık emellerini görmeyen Kürtler var. Hem Irak hem de Suriye’de bu kanlı projeye payandalık eden kişiler ve yapılar Kürtlere tarihin en trajik sonunu hazırlıyor. Siyonistler hedeflerine ulaştığında Irak ve Suriye’de Müslüman tek bir Türk kalmayacak. Sonumuz Filistin’den daha beter olur” dedi.

Başkan Erdoğan uyarmıştı

Başkan Erdoğan geçtiğimiz ay yaptığı konuşmasında işgalci İsrail'in durdurulmaması durumunda gözünü er ya da geç Anadolu’ya dikeceği uyarısında bulunmuştu.

Erdoğan konuşmasında, “Sanmayın ki İsrail Gazze’de duracak. Bu azgın devlet, bu terör devleti, durdurulmazsa vadedilmiş topraklar hezeyanıyla gözünü er ya da geç Anadolu’ya dikecek” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

VF kat sağ