Dolar (USD)
28.9444
Euro (EUR)
31.3457
Gram Altın
1886.191
BIST 100
8087.24
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Bayraktar'dan beyaz eşya üreticisine sert tepki!

28 Eylül 2023 08:49:02
TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TV100'de katıldığı bir programda tesettüre giren bir mühendisi işten atan beyaz eşya üreticisine sert tepki gösterdi.

Bayraktar, beyaz eşya üreten firma hakkında şu şekilde konuştu:

"Yakın bir çalışma arkadaşımız BAYKAR'da çok önemli bir görevde ve İstanbul Teknik Üniversitesi'ni birincilikle bitirmiş, hayatında bir noktada tesettüre gireceğini söylediğinde, çalıştığı firma - Türkiye'nin iyi bilinen beyaz eşya üreticilerinden biri - 'Artık sen yavaş yavaş buradan ayrıl' dediğini gördük.

Bayraktar daha sonra şunları ekledi:

"İyi ki ayrılmış, iyi ki öyle demişler. Şu anda bizimle dünyaya nam salmış Bayraktar TB2'lerin, 32 ülkeye ihraç edilen, yüksek teknolojili niş bir ürün olan Akıncı'nın ve Kızılelma'nın üretiminde çalışıyor."

Bayraktar, beyaz eşya üreticisinin bu "ilkel yaklaşımına" tepki gösterdi ve şunları söyledi:

"Şimdi bu ilkel yaklaşım düşünün ki bu kadar başarılı bir gence bir anlamda önüne set çekiyor. Ama iyi ki çekmiş. Çünkü orada kalsaydı, en fazla yapabileceği biraz daha gelişmiş bir çamaşır makinesi olurdu. Şimdi ise dünyaya nam salıyor."

Bayraktar, son olarak, bu tür ilkel düşünce ve yaklaşımlardan kurtulmanın önemini vurguladı ve bazı kesimlerin böyle davranışları sürdürmeye çalıştığını belirtti.