Dolar (USD)
32.86
Euro (EUR)
35.69
Gram Altın
2554.63
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Mustafa Destici, Elazığ'da çeşitli ziyaretlerde bulundu

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Kim teröre bulaşırsa, kim terör örgütünün temsilciliğini yaparsa ya da bu konuda ceza almışsa, elbette ki İçişleri Bakanlığı da kanunu, yasayı, anayasayı uygulayacaktır. Dolayısıyla şu anda burada yapılan uygulama kanuni bir uygulamadır." dedi.
Mustafa Destici, Elazığ'da çeşitli ziyaretlerde bulundu
13 Haziran 2024 19:55:04
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Kim teröre bulaşırsa, kim terör örgütünün temsilciliğini yaparsa ya da bu konuda ceza almışsa, elbette ki İçişleri Bakanlığı da kanunu, yasayı, anayasayı uygulayacaktır. Dolayısıyla şu anda burada yapılan uygulama kanuni bir uygulamadır." dedi.

Destici, Elazığ Belediyesini ziyaret ederek, belediye başkanı Şahin Şerifoğulları ile görüştü.

Daha sonra Kovancılar Belediyesine geçen Destici, burada yaptığı konuşmada, dünyanın pek çok noktasında soydaşlar ve Müslümanların zulüm ve işgal altında olduğunu söyledi.

İşgal altındaki yerlerin bir an önce özgürlüğü kavuşması için dua ettiğini aktaran Destici, şöyle konuştu:

"Duamız onların da en kısa zamanda bağımsızlıklarına kavuşarak, işgalden kurtularak, hür bir şekilde inançlarını yaşaması ve bağımsız hale gelmeleridir. Çok üzgünüz. Onlara bu zulmü reva gören başta katil, terörist, soykırımcı İsrail olmak üzere tüm zalimleri kınıyoruz, lanetliyoruz."

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde Gazze'ye yönelik saldırıların durması için ateşkes kararı alındığını anımsatan Destici, İsrail'in buna uymadığını belirtti.

Destici, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hamas uyuyor, İsrail uymuyor. Neden? Çünkü çok pervasız ve şımarık. ABD'ye, bazı Avrupa Birliği üyesi ülkelere, batı ülkelerine güveniyor. İsrail istiyor ki orada tek bir Müslüman, tek bir Filistinli kalmasın. İsrail böyle istiyor diye böyle olacak değil. Bir de Allah'ın hükmü var ve inanıyoruz ki Allah'ın hükmü mutlaka bir gün gerçekleşecek ve o topraklar bu siyonistlerden, bu katillerden mutlaka ama mutlaka temizlenecektir. Gün gelecek yeni bir Selahattin Eyyubi çıkacak Kudüs'ü de fethedecek, Mescid-i Aksa'yı da Gazze'yi de özgürleştirecektir. Buna yürekten inanıyoruz."

Herkesin bu devletin birinci sınıf vatandaşı olduğunu kaydeden Destici, "Bizi bölmeye çalışan, aramıza nifak sokmaya çalışanlara nasıl bugüne kadar fırsat vermediysek Allah'ın izni ve inayetiyle bundan sonra da fırsat vermeyeceğiz. Devletimizi güçsüzleştirmeye ya da yıkmaya, ülkemizi bölmeye, milletimizin birliğini ve kardeşliğini bozmaya çalışanlara asla bugüne kadar müsaade etmediysek bundan sonra da etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yazıkonak Belde Belediyesine de ziyarette bulunan Destici, parti olarak insanların hürriyetinden, ana dilini konuşmasından, düşüncesini ifade etmesinden ve milli iradenin tecelli etmesinden yana olduklarını anlattı.

Seçilen belediye başkanlarının görevlerine devam ettiğini belirten Destici, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ama bu terör örgütünün siyasi uzantısı olan partinin bazı belediye başkanları hakkında terör yargılanmaları devam ediyor, ceza alanlar var. Şimdi devlet bunu seyir mi edecek, terörden 5-10-15 yıl ceza alan bir adamın belediye başkanlığı koltuğunda oturmasına müsaade mi edecek? Dünyanın hangi ülkesinde buna müsaade ederler? Sen o zaman ne yapacaksın, eğer kayyum atanmasını istemiyorsan, o zaman teröre bulaşmamış, yani kaç milyon insan oy veriyor, o zaman on milyonlarca insan içerisinde teröre bulaşmış insanların köküne kıran mı girdi de, sen illa terör örgütüne bulaşmış, terör örgütünden yargılanan ve ceza alanı getirip orada aday yapıyorsun. Onun için buradaki uygulama doğrudur, yasaldır, anayasaldır. Eğer kim teröre bulaşırsa, kim terör örgütünün temsilciliğini yaparsa ya da bu konuda ceza almışsa, elbette ki İçişleri Bakanlığı da kanunu, yasayı, anayasayı uygulayacaktır. Dolayısıyla şu anda burada yapılan uygulama kanuni bir uygulamadır ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde yaşayan herkes beğense de beğenmese de kanuna uymak zorundadır."

Destici, Türkiye'den giden birçok hacı adayının şu an Mekke'de toplandığını ve Arafat yolculuğuna başlayacaklarını dile getirdi.

Hac ibadeti için bazı hacı adaylarının kontenjandan, bazılarının ise kendi imkanlarıyla vize alıp gittiğini aktaran Destici, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bana mesajlar geliyor, bunlar maalesef şu anda otellerinden çıkamıyorlar, yakalanma korkusuyla, çünkü oraya giriş vizeleri var ama hac vizesi olmadığı için. Ama oradalar şu anda, Mekke'de otellerdeler. Buradan çağrımız hem Dışişleri Bakanlığımıza hem de Diyanet İşleri Başkanlığımıza, oraya gitmiş bu vatandaşlarımıza lütfen sahip çıkın. Bu hacı adaylarımızda zaten bir aydır oradalar, en azından Arafat'da vakfeye dursunlar, tavafını yapıp Türkiye'ye dönsünler. Tüm hacı adaylarımızın şimdiden haclarını tebrik ediyorum."

Politika Haberleri

Politika haberleri, dünya genelinde siyasi olayları, devlet yönetimiyle ilgili gelişmeleri ve hükümetin politikalarını ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, bir ülkenin iç ve dış politikasıyla ilgili önemli olayları, hükümet kararlarını, politika değişikliklerini, seçimleri, siyasi liderlerin faaliyetlerini ve uluslararası ilişkileri kapsar. Politika haberleri, toplumun politik süreçler hakkında bilgilendirilmesini sağlayarak demokrasinin işleyişine katkıda bulunur. Politika haberleri, kamuoyunun bilinçlenmesine, hükümet kararlarının hesap verilebilirliğine ve toplumsal değişimlere katkıda bulunur. Bu haberler, insanların politika kararlarına etki etmelerini sağlar ve demokratik süreçlerin işleyişini destekler.

En Güncel Politika Haberleri

Bir ülkenin hükümeti tarafından alınan önemli kararlar ve politika değişiklikleri politika haberleri arasında önemli bir yere sahiptir. Vergi politikaları, sağlık hizmetleri reformları, çevre politikaları ve benzeri konular bu kategoride yer alır. Ülkelerin liderleri, politika haberlerinin merkezin konumundadır. Başkanlar, başbakanlar, milletvekilleri ve diğer siyasi figürlerin faaliyetleri, konuşmaları ve etkinlikleri bu haberlerin ana konularını oluşturur. Politika haberleri, yerel, ulusal ve uluslararası seçimler sırasında yoğunlaşır. Seçim sonuçları, adayların kampanyaları, seçmen davranışı ve oy sayımı süreçleri bu haber türünün önemli bir parçasıdır. Yine ülkeler arasındaki diplomatik ilişkiler, uluslararası anlaşmalar ve çatışmalar politika haberlerinin bir diğer temel bileşenidir. Bir ülkenin diğer ülkelerle olan ilişkileri, dış politika kararları ve uluslararası organizasyonlarla olan işbirliği politika haberlerinin bir parçası durumundadır. Ayrıca politika haberleri, toplumsal konuları ele alabilir. Örneğin, ırk ilişkileri, göç politikaları, çevre koruma ve cinsiyet eşitliği gibi konular politika haberlerinin bir parçasıdır.

En Çarpıcı Politika Haberleri Milat'ta!

Politika haberlerinin okuyucuya aktarılmasındaki en önemli etkenlerden biri haberin doğruluğudur. Doğru ve güncel politika haberleri için Milat Gazetesi'ni ziyaret edebilir, en sıcak ve en yeni politika haberlerine Milatgazetesi.com adresinden ulaşabilirsiniz.


VF kat sağ