Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Beşiktaş'ın yeni stat isim sponsoru açıklandı

Vodafone ile olan sözleşmenin sona ermesinin ardından yeni bir sponsorluk arayışında olan Beşiktaş, Koç Holding'e bağlı şirketlerden Tüpraş ile anlaşmaya vardı.
Beşiktaş'ın yeni stat isim sponsoru açıklandı
22 Eylül 2023 15:13:29
Vodafone ile olan sözleşmenin sona ermesinin ardından yeni bir sponsorluk arayışında olan Beşiktaş, Koç Holding'e bağlı şirketlerden Tüpraş ile anlaşmaya vardı.

Beşiktaş, uzun süredir beklediği yeni stat isim sponsorluğuna kavuşuyor. Siyah Beyazlı kulübün önümüzdeki bir kaç gün içinde Tüpraş ile anlaştığını duyurması bekleniyor. Koç Holding'in iştiraki olan Tüpraş, Türkiye'nin en önde gelen dev şirketlerinden biri.

Tüpraş Beşiktaş'a yıllık 8 milyon gelir sağlayacak

Gazeteci Sercan Dikme, "Anlaşmanın bir kaç gün içinde açıklanması bekleniyor. Alınacak ücretin yıllık 8 milyon dolar veya Euro olduğunu duydum" dedi.

Tüpraş Türkiye’nin en büyük 500 şirketi sıralamasında zirvede

Tüpraş, Beşiktaş'ın konre üyesi ve camianın en saygın isimlerinden biri olan Rahmi Koç'un onursal başkanı olduğu Koç Holding şirketi. Türkiye'nin en büyük petrol rafireni şirketi konumunda. Şirket 2006 yılında özelleştirildi ve Koç tarafından alındı. Tüpraş, her yıl açıklanan "Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi" sıralamasında zirveyi kimseye vermiyor. 2023'te açıklanan son listeye göre merkezi Kocaeli'nde bulunan Tüpraş, 481 milyar 765 milyon liralık cirosu, 6 bin 112 çalışanıyla ilk sırada yer alıyor.

besiktas_4a9bcb3621572d6f788cec1f4dd29db4.jpg

Koç Beşiktaş’a Beko ile de sponsor olmuştu

Koç Holding, yıllarca Beko markasıyla da Beşiktaş'ın forma göğüs sponsoru oldu. Söz konusu marka halihazırda da forma sırt sponsoru olarak desteğini sürdürüyor. Holdingin bir çok markası Siyah Beyazlı kulübün diğer branşlarına da sponsor olarak destek verdi.

Galatasaray'ın isim sponsorluğundan 213 milyon Lira gelir

Fenerbahçe, 2015 yılında stat isim sponsorluğu için Ülker ile 10 yıllık anlaşma yaptı. Söz konusu anlaşmanın toplam tutarı 90 milyon dolar. Galatasaray ise bu sezon başında Rams ile sözleşme imzaladı. 5 yıllk anlaşmanın ilk yılında Rams, kulübe 213 milyon 600 bin lira alacak. Sonraki 4 yıldaysa bu tutar TÜİK ve ENAG'ın yıllık enflasyon ortalamasına göre artırılacak.

Beşiktaş kaç şampiyonluğa sahip?

Profesyonel lig öncesi ile birlikte 14 kez Süper Lig'de, 2 kez Federasyon Kupası'nda, 2 kez Türkiye Futbol Şampiyonası'nda, 3 kez de Millî Küme'de şampiyon olmak üzere tarihinde toplam 21 Türkiye şampiyonluğu yaşamıştır. Takım ayrıca 1986-87 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası'nda çeyrek finale çıkarak tarihinin en iyi derecesini elde etti. Süper Lig'de Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ardından en çok kupası olan takımdır.2012-13 sezonu sonunda kulüp, yeni stad yapım çalışmaları başlatmıştır. Armasında ay-yıldız taşıma izni verilen 28 Türk kulübünden biridir. Yurt içi ve yurt dışında gösterdiği performansı, kazandığı kupalar ve ilkleriyle Türkiye'nin en büyük futbol kulüplerinden birisidir