Dolar (USD)
28.9512
Euro (EUR)
31.7847
Gram Altın
1901.288
BIST 100
8009.02
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

BİR KİRA BİR YUVA KAMPANYASI NEDİR?

Kahramanmaraş depremlerinden sonra sıkça merak edilen sorulardan biri de depremzedeler için oluşturulan 'Bir Kira Bir Yuva Kampanyası' nedir sorusu oldu.
BİR KİRA BİR YUVA KAMPANYASI NEDİR?
23 Şubat 2023 12:55:27
Kahramanmaraş depremlerinden sonra sıkça merak edilen sorulardan biri de depremzedeler için oluşturulan 'Bir Kira Bir Yuva Kampanyası' nedir sorusu oldu.

Kahramanmaraş depremlerinden sonra sıkça merak edilen sorulardan biri de depremzedeler için oluşturulan 'Bir Kira Bir Yuva' Kampanyası nedir sorusu oldu.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerde sayısız bina yıkıma uğradı. Toplam 11 ilde derinden hissedilen depremlerden sonra birçok yurttaşımız evsiz kaldı. Depremden etkilenen illerde yaşayanların mağduriyetinin giderilmesi için ülkenin dört bir yanından yardımlar yapılmaya başlandı. Daha önce yapılan 'Evim Yuvan Olsun' kampanyasından sonra şimdi de 'Bir Kira Bir Yuva' kampanyası ile vatandaşlara destek sağlanmaya başlandı.

DEPREMZEDELER İÇİN BİR KİRA BİR YUVA KAMPANYASI

İzmir Büyük Şehir Belediyesi ile İhtiyaç Haritası kapsamında depremzedeler için 'Bir Kira Bir Yuva' kampanyası başlatıldı. Kampanya ile depremzedelerin dışarda kalmasının önüne geçilmesi hedeflenmekte. Depremde evini kaybeden yurttaşlarımız, yapılan kampanya ile diğer bağış yapan vatanseverler aracılığıyla kira ödemeden konutlara yerleşebilecek. Kampanya, evini kaybedenlerin bir yuvaya yerleşmesi ve ihtiyaçlarının yapılan bağışlarla karşılanması ile sürdürülme amacı gütmekte. Depremden etkilenen bölgelerde yaşayan vatandaşların kira desteği bu kampanya ile karşılanırken aynı zamanda boş olan evlerin kullanımı da bu kampanya ile depremzedelere sunulur. Evini kaybedenlere boş evini açmak isteyen vatanseverlerle depremzedeleri buluşturmaya yarayan 'Bir Kira Bir Yuva' kampanyası için birçok kişiden destek gelmeye başladı. Nakit bağışı ile kira desteği sağlamak isteyen vatandaşların yanında kampanya aracılığıyla depremzedelerin diğer ihtiyaçlarını gidermek isteyen bağışçılar da kampanyaya destek verdi.

bir kira bir yuva_6ca3c54e24c0eaadb60508f7815bdc86.jpg

BİR KİRA BİR YUVA KAMPANYASINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

'Bir Kira Bir Yuva' kampanyasından kimler yararlanabilir sorusunu merak edenler için, kampanya depremzedelerin tümünü kapsıyor. Kahramanmaraş depremlerinden sonra evini kaybeden tüm vatandaşların kampanyadan faydalanması amaçlanıyor. 7.7 ve 7.6 şiddetinde gerçekleşen depremlerde 11 ilde yaşanan depremlerden sonra birçok kişi evsiz kaldı. Ancak düzenlenen kampanya ve yardım çağrıları ile evsiz kalan tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçları ülkece yapılan yardımlarla giderilmeye çalışıyor. 'Bir Kira Bir Yuva' kampanyası da depremzedelerin ihtiyaçlarını gidermeyi hedefleyen kampanyalardan biri olarak öne çıkıyor.