Dolar (USD)
28.9208
Euro (EUR)
31.485
Gram Altın
1924.11
BIST 100
8026.27
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Cengiz Kurtoğlu hakim karşısına çıktı

Doğum günü partisinde tanıştığı bir kişiye yönelik sanatçı arkadaşlarına hakaret ettiği iddiasıyla şarkıcı Cengiz Kurtoğlu, darp ve hakaret suçlarından 2 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı.
Cengiz Kurtoğlu hakim karşısına çıktı
24 Ekim 2023 13:17:38
Doğum günü partisinde tanıştığı bir kişiye yönelik sanatçı arkadaşlarına hakaret ettiği iddiasıyla şarkıcı Cengiz Kurtoğlu, darp ve hakaret suçlarından 2 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Şarkıcı Cengiz Kurtoğlu'nun, bir arkadaşının doğum günü partisinde tanıştığı Mustafa Can'a yönelik hakaret içerikli eleştirilerde bulunduğu iddiasıyla darp ve hakaret suçlarından yargılandığı dava sonuçlandı. İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tarafların avukatları hazır bulundu.

Sanık Kurtoğlu'nun avukatı Burcu Gündüz Battal, önceki savunmalarını yinelediklerini ve olayın taraflar arasındaki karşılıklı atışmaların sonucunda meydana geldiğini belirterek, müvekkilinin tahrik edildiğini savundu ve müvekkilinin beraatini talep etti.

Müşteki Mustafa Can'ın avukatı İsmail Uğurlu ise şikayetlerinin devam ettiğini ifade ederek, sanık Kurtoğlu'nun cezalandırılmasını talep etti.

160 lira adli para cezasına çarptırdı

Mahkeme, sanık Kurtoğlu'nu 'basit yaralama' suçundan bin 500 lira adli para cezasına ve 'hakaret' suçundan bin 160 lira adli para cezasına çarptırdı. Böylelikle toplamda 2 bin 660 lira adli para cezasına hükmedildi. Ayrıca, her iki suçtan da hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

İddianamede yer alan bilgilere göre, Mustafa Can ve Cengiz Kurtoğlu, ortak bir arkadaşlarının doğum günü partisinde tanıştılar. İkili arasında Orhan Gencebay hakkında yapılan bir söyleşi sırasında tartışma çıktı. İddianamede, tartışma sırasında Kurtoğlu'nun Mustafa Can'a küfürle karışık hakaret ettiği ve sonrasında yüzüne yumruk attığı belirtiliyor. Cengiz Kurtoğlu'nun ifadesine göre, Can'ın sevilen ve saygı duyulan sanatçılar hakkında hakaret içerikli eleştirilerde bulunması üzerine, önce uygun bir dille uyardı, ancak hakaretler devam edince ağzını tuttuğunu ve belki de tırnağıyla Mustafa Can'ın yüzünü çizmiş olabileceğini söylüyor.

İddianamede, Cengiz Kurtoğlu'nun 'basit yaralama' suçundan 4 aydan 1 yıla kadar, 'hakaret' suçundan ise 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edilmişti. Mahkeme, sanık Kurtoğlu'na verilen para cezalarıyla sonuçlandı ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.