Dolar (USD)
21.2544
Euro (EUR)
22.9067
Gram Altın
1338.104
BIST 100
5372.66
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

CHP'nin seçim kazanamama hazımsızlığı

CHP'de 1950'den bu yana Türkiye'deki hiçbir seçimi milletin iradesiyle kazanamamış olmasının hıncı olduğunu belirten uzmanlar "Hiçbir zaman milletin desteğini alamayan CHP Maltepe hezimetini unutturmak için yine iftiralara başvuruyor. Kemal Kılıçdaroğlu siyasi açıdan mümeyyiz olma ehliyetini yitirmiştir" dedi.

CHP'nin seçim kazanamama hazımsızlığı
26 May 2022 08:00:00

CHP'de 1950'den bu yana Türkiye'deki hiçbir seçimi milletin iradesiyle kazanamamış olmasının hıncı olduğunu belirten uzmanlar "Hiçbir zaman milletin desteğini alamayan CHP Maltepe hezimetini unutturmak için yine iftiralara başvuruyor. Kemal Kılıçdaroğlu siyasi açıdan mümeyyiz olma ehliyetini yitirmiştir" dedi.

HABER: ÖZLEM DOĞAN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu uzun zamandır yaptığı gibi FETÖ’cülerin iftiralarını kullanarak gündem olma çabasını sürdürüyor. CHP’nin düzenlediği Maltepe Mitingi’nde atılan ‘Her yer Kandil, her yer direniş’ sloganları ve Kılıçdaroğlu’nun söylemlerinin düşük katılımın olduğu meydanda ilgi görmemesi CHP’yi iyice hırçınlaştırmış durumda. Firari FETÖ’cülerin ağzıyla konuşan Kılıçdaroğlu’nun kaçacaklar açıklaması ve CHP’nin terör örgütleriyle paralel noktada ilerleyen siyasi yol haritasını Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Özkır ve Hukukçu Cem Kaya Milat’a değerlendirdi.

yusuf özkır_778eb0d1d1d96a22d85e08c5369393bb.jpeg

Fetö ne derse onu tekrarlıyor

CHP’nin mevcut iktidara karşı kaçacak şeklindeki iftiralarının2014’ten beri sürdüğünü ifade eden Yusuf Özkır, “Kemal Kılıçdaroğlu uzun süredir AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı gerçeklerden yoksun, temelleri sahte içerikler üzerinden bir itibar suikastı, bir nefret söylemi kampanyası sürdürüyor. 15 Temmuz darbe kalkışması için tiyatro ifadesini kullanan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in ardından Kemal Kılıçdaroğlu da tiyatro ve kontrollü darbe ifadelerini kullanmaya başlıyor; bu kendisi açısından çok trajik bir durum. Kılıçdaroğlu’nun dünkü açıklamalarına da baktığımızda firari FETÖ’cülerin2014’te söylediklerini ikrar ettikleri yalanları dile getirdi” dedi.

Milletin desteğini alamamanın hıncı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ iftiralarını dile getirmesinin bir oyuna getirilmekten ziyade bilinçli bir tercih olduğuna dikkat çeken Özkır, “İktidar için sürekli kaçacak söylemlerine başvuranlar, Türkiye’den kaçanların kim olduğunu, hatta kaçarken menfezde kimlerin yakalandığını çok iyi biliyor. Bu söylemleri üretip çoğaltanlar da belli. CHP’de1950’den bu yana Türkiye’deki hiçbir seçimi milletin iradesiyle kazanamamış olmasının hıncı var. Milletin desteğini alamadığı için hükümet kuramayan bir yapı, günün sonunda bu şekilde bir nefret söylemi üretmeye başlıyor” diye konuştu.

Maltepe hezimetini unutturma çabası

WhatsApp Image 2022-05-25 at 23.56.49_0b17987b9b677e782d253d0771370677.jpeg

CHP’nin Maltepe mitinginin tam bir hezimet olduğunu belirten Hukukçu Cem Kaya, “CHP mitinginde “Her yer Kandil, her yer direniş” sloganları atıldı. MHP ve AK Parti mitinglerinde Atatürk ve Türk Bayrağı daima yer alırken CHP’yi kuran Atatürk’ün partisinin mitinginde sadece milletin adamı figürü ile lanse edilmiş Kemal Kılıçdaroğlu resmi yer aldı. CHP seçmeni bir kadın elinde Atatürk resimli bayrakla alana girmek istediğinde içeri alınmadı. Mitingde yaşanan kepazeliği unutturmak için gündem çarpıtmaya yönelik açıklamalarda bulundular. Kemal Kılıçdaroğlu artık siyasi açıdan mümeyyiz olma ehliyetini yitirmiştir” ifadelerini kullandı.

Advertisement Advertisement