Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
7913.76
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Çocuk reyonunda domuz skandalı!

Müslüman çocukların bilinçaltını hedef alıyorlar! Türkiye'de faaliyet gösteren ünlü bir markanın çocuk reyonunda domuz oyuncakları satıyorlar.
Çocuk reyonunda domuz skandalı!
27 Ekim 2023 12:18:12
Müslüman çocukların bilinçaltını hedef alıyorlar! Türkiye'de faaliyet gösteren ünlü bir markanın çocuk reyonunda domuz oyuncakları satıyorlar.

ürkiye'de faaliyet gösteren Almanya merkezli kahve markası Tchibo, büyük bir skandala imza attı. Mağazasında kahve dışında oyuncak ve kıyafetler de satan ünlü kahve zinciri, çocuk reyonunda domuz figürlerini satışa sunmasıyla gündeme geldi.

Müslüman bir ülkede iş yaparken, Müslüman toplumlar için haram olan bir hayvanın çocuk reyonunda satılması, toplumda ciddi bir rahatsızlık oluştururken aileler firmayı Ticaret Bakanlığına şikayet etmek için harekete geçti.

Firma, mağazalarında satışa sunduğu pelüş domuz oyuncakları ile küçük yaşlardaki çocukların bilinç altına olumsuz etki yapma riskini taşıyor. Domuz figürlerini satışa çıkararak, Müslüman toplumlar için haram kabul edilen bir hayvanın toplum içinde normalleşmesine yol açabileceği endişesi de dile getiriliyor.

resim_2e67e34215dd0f3cf257e818848a1708.jpg

Çizgi film ve oyuncaklarla çocukları hedef alıyorlar

Küçük yaşlardaki çocukların bilinç altını hedef alanların en başında oyuncak ve çizgi film sektörü gelirken özellikle Müslümanlar için haram olan simge ve sembollerin kullanılması aileler için birer tehdit haline geldi. Özellikle sempatik ve sevimli gözüken karakterleri ekranlara taşıyarak henüz algılaması gelişmemiş çocuklara sunarak domuz gibi haram hayvanları toplum içinde normalleştirilmeye çalışılıyor.

Geçtiğimiz yıllarda TRT Çocuk kanalında yayınlanan bir çizgi filmde yer alan domuz karakteri ebeveynlerden yoğun tepki almıştı. Tepkilerin ardından çizgi film yayından kaldırılmıştı.