Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Elon Musk düğmeye bastı Türkçe bilen personel arıyor

Elon Musk'n sahibi olduğu SpaceX, Türkiye'de Starlink internet hizmetini başlatmak için aylık 120 bin lira ücretle çalışacak Türkçe bilen temsilciler arıyor!
Elon Musk düğmeye bastı Türkçe bilen personel arıyor
22 Eylül 2023 14:28:01
Elon Musk'n sahibi olduğu SpaceX, Türkiye'de Starlink internet hizmetini başlatmak için aylık 120 bin lira ücretle çalışacak Türkçe bilen temsilciler arıyor!

SpaceX, milyarder iş insanı Elon Musk'ın öncülüğünde, dünya genelinde Starlink adını taşıyan uydu internet hizmetini sunuyor. Starlink'in Türkiye'ye ne zaman geleceği uzun bir süredir merak konusu oldu. Bu hizmet için beklenen tarihler birkaç kez ertelendi, ancak artık 2024 yılında SpaceX'in Türkiye'de Starlink internet hizmetini kesin olarak sunacağına dair güçlü bir beklenti var.

Starlink'in resmi internet sitesindeki hizmet haritasına bakıldığında, Türkiye için uydu internetinin "Yakında gelecek" olarak belirtildiği görülüyor. Diğer iki kategori ise "Mevcut" ve "Bekleme listesinde" olarak listeleniyor.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin New York eyaletindeki Türkevi'nde SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk'ı ağırladı. Bu toplantıda, Starlink hizmeti de ele alındı. Bloomberg News'e göre, Erdoğan, Türkiye'de Tesla fabrikası kurulmasının yanı sıra Starlink hizmetinin başlatılmasını istedi.

Türkçe bilen personel arıyor

Beklenen uydu interneti hizmeti için SpaceX şirketi harekete geçti ve "müşteri hizmetleri" ve "müşteri temsilcisi" pozisyonları için iş ilanları yayınladı. Türkiye'deki uydu internet altyapısını sağlamak amacıyla firma, hem Türkçe hem de İngilizce bilen personel arayışına girdi. İşte SpaceX'in Starlink Türkiye müşteri temsilcisi pozisyonu için aradığı nitelikler:

Lise diploması veya denklik belgesi

Müşteri destek pozisyonunda 1 yıldan fazla deneyim

İyi derecede İngilizce ve Türkçe bilme yeteneği

Ayrıca aranan diğer özellikler ve gereksinimler şunlar:

Tatillerde çalışabilme esnekliği

Hawthorne, CA (California / ABD) bölgesinde yaşama şartı (remote / uzaktan çalışma imkanı yok)

Aylık 120 bin TL kazanacak

İş ilanında günlük ücretler de belirtilmiş. SpaceX'in çalışanlarına ödeyeceği saatlik ücretler şu şekilde:

Müşteri Destek Görevlisi/Seviye 1: Saat başına 22,00 ABD Doları - 10 saatlik çalışma için günlük 220 ABD Doları

Müşteri Destek Sorumlusu/Seviye 2: Saat başına 24,50 ABD Doları - 10 saatlik çalışma için günlük 245 ABD Doları