Dolar (USD)
33.03
Euro (EUR)
36.04
Gram Altın
2620.61
BIST 100
11139.34
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

Emniyet Müdürlüğü'nün Babalar Günü sürprizi duygulandırdı

Bugün Kurban Bayramı'nın ilk günü olmakla birlikte aynı zamanda "Babalar Günü" olarak da kutlanıyor. Babalar Günü'nü mesai başında olduğu için çocuklarından ayrı geçiren polis ve bekçiler unutulmadı.
Emniyet Müdürlüğü'nün Babalar Günü sürprizi duygulandırdı
16 Haziran 2024 12:03:53
Bugün Kurban Bayramı'nın ilk günü olmakla birlikte aynı zamanda "Babalar Günü" olarak da kutlanıyor. Babalar Günü'nü mesai başında olduğu için çocuklarından ayrı geçiren polis ve bekçiler unutulmadı.

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı'nda görev başında olup ailesinin yanında olamayacak polislere ve bekçilere "Babalar Günü" sürprizi yaptı.

Emniyet Müdürlüğü'nün "Bir evlat sahibi olsun olmasın her polis aslında biraz da babadır." diyerek yaptığı sürpriz duygulandırdı.

Polisler hizmet içi eğitime gittiklerini zannetti

Emniyet Müdürlüğü'nde hizmet içi eğitime gittiğini zanneden polis ve bekçiler, sürpriz Babalar Günü kutlaması ile karşılaşınca gözyaşlarını tutamadı.

Sürprizle ilgili yayınlanan videoda polis ve bekçilerin hiçbir şeyden haberleri olmadan hizmet içi eğitim için hazırlanan toplantı odasına girdikleri ve yerlerine geçtikten sonra ekrana yansıyan mesajlarla şaşırdıkları görülüyor.

666e9c8648bc8714w1200xh596_f7d1b301c99efe60b05e6376c0984f59.jpg

Her şeyden habersiz 5 baba

Her şeyden habersiz 5 baba, eğitim semineri dinlemeye başladı. Hazırlanan sürprizi görene kadar sıradan bir güne başladıklarını sanıyorlardı

Eğitmen "Duyunca görünce şaşıracağınız, bir kaç tane görüntümüz var. Müsadenizle bunları bunu size izletmek istiyorum." dedikten sonra perdeye alanda bulunan 5 görevlinin çocuklarının görüntüleri yansıdı.

Çocukların kendilerine "Babacım" diye seslenmesini ardından yüzler gülümsemeye başladı.

Görüntülerdeki çocuklar, babaları ile yaptıkları oyunları anlatmaya başladı. Top oynadıklarını, logo ile çiftlik kurduklarını, bebekleriyle oynadıklarını anlatırken, içlerinden birisi "Buraya gel!" diye seslendi.

Çocuklar babalarıyla neler yaptıklarını anlattılar

Babasının aslan sesi yaptığını söyleyen oldu. "Güreş yapıyoruz" diyen kız çocuğu, babasını bir kere de yendiğini anlattı.

Babasını çok sevdiğini söyleyen küçük kız çocuğunu dinleyen polis babanın ise o an yüzü gülümsedi.

Videoda bir erkek çocuğu babası için yaptığı resmi gösterirken resmin üzerinde "Tatlış seni çok seviyorum." yazdığı görüldü. Erkek çocuk çizimdeki babasını, Atatürk gibi çizdiğini de ekledi.

Yaşları küçük hayalleri büyük

Bir kız çocuk, bekçilerin daha çok geceleri dolaşarak, bizleri koruduğunu anlattı.

Babaları için yaşacaklarını sıralayan çocuklar "Babamın bütün hayallerini gerçekleştirmek istiyorum.", "Babama araba alma konusunda yardımcı olurum.", "Onu daha çok güçlendirip daha çok işlerinde başarılı olmasını için güçlendirirdim." cümlelerini kurdular.

666e9c89b7f2b629w1200xh611_169a881445bd259d88918fd447d41bfa.jpg

"Seninle gurur duyuyoruz babacım"

Çocukların son sözleri "Seninle gurur duyuyoruz babacım. Babalar Günün kutlu olsun. Karanlık hep vardır. Çabaların ışıktır, sen bizim ışığımızsın." oldu.

Sürpriz bu kadarla bitmemişti. Görüntülerdeki çocuklar video bitince birden ellerindeki çiçek ve hediyelerle salona doldu. Polis ve bekçiler bu anlarda gözyaşlarını tutamadı.

VF kat sağ