Dolar (USD)
28.8828
Euro (EUR)
31.2614
Gram Altın
1877.64
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Erdoğan meydanlara çağırdı yüz binler akın etti

Yüz binler, İsrail'in işgaline son vermek ve Filistin'e destek gösterisi için Atatürk Havalimanı'nda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Büyük Filistin Mitingi'nde konuşma yapması bekleniyor.
Erdoğan meydanlara çağırdı yüz binler akın etti
28 Ekim 2023 15:46:04
Yüz binler, İsrail'in işgaline son vermek ve Filistin'e destek gösterisi için Atatürk Havalimanı'nda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Büyük Filistin Mitingi'nde konuşma yapması bekleniyor.

Bugün İstanbul'da gerçekleşecek olan Büyük Filistin Mitingi' için yüz binlerce vatandaş, işgalci İsrail'in Filistin'deki eylemlerine karşı destek gösterisi yapmak üzere Atatürk Havalimanı'na akın etti. Mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da konuşma yapması bekleniyor.

Katılımcılar, mitinge ulaşmak için kentin dört bir yanından geliyor ve kontrol noktalarından geçerek alana giriyor. Gençlerden yaşlılara kadar binlerce kişi, dev sahnenin önünde toplanmış durumda. Sivil toplum kuruluşlarının üyeleri de gruplar halinde miting alanına geliyor.

Hepimiz Filistinliyiz

Mitinge bazı katılımcılar çocuklarıyla gelirken, engelliler de tekerlekli sandalyeleriyle katılabiliyor. Bazı kişiler "Hepimiz Filistinliyiz" yazılı bantları kafalarına takarken, diğerleri çeşitli dillerde "Katliam bitsin, çocuklar ölmesin" ve "Filistinli çocukların sesi ol" yazılı dövizler taşıyor.

Miting alanında bekleyen bazı vatandaşlar öğle namazını burada kılarken. Engelliler için özel bir bölüm de oluşturulmuş durumda.

Katılımcılar Türk ve Filistin bayraklarını sallayarak İsrail aleyhine sloganlar atıyorlar. Sanatçılar sahne alarak Kudüs ve Mescid-i Aksa ile ilgili eserler seslendiriyor ve dua ediyor.

Vatandaşların katılımı sürüyor

Mitingin düzenlendiği alanda Türk ve Filistin bayrakları yansıtan led ekranlar bulunuyor. Ayrıca Mescid-i Aksa'nın fotoğrafları da gösteriliyor.

Miting sürerken, vatandaşlar Atatürk Havalimanı'na yoğun bir şekilde gelmeye devam ediyor, bu da trafik yoğunluğuna neden oluyor. Miting alanına ulaşmak isteyenler araçlarına Türk ve Filistin bayrakları takıyorlar.

M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı'nda da yoğunluk yaşanıyor, katılımcılar miting alanına ulaşmak için yürüyerek ilerliyorlar. Kentin 39 ilçesinden kaldırılan otobüsler de miting alanına yoğun bir şekilde yolcu taşıyor.

Ayrıca, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı organizasyonunda ilçedeki 21 mahalleden 73 otobüs ve minibüs, miting alanına hareket etti.