Dolar (USD)
32.87
Euro (EUR)
35.65
Gram Altın
2553.59
BIST 100
11092.63
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Fas'taki gösterilerde, İsrail'i destekleyen ülkelerin ürünlerinin boykot edilmesi istendi

Fas'ın farklı kentlerinde düzenlenen gösterilere katılan binlerce kişi, İsrail'i destekleyen ülkelerin ürünlerinin boykot edilmesini talep etti.
Fas'taki gösterilerde, İsrail'i destekleyen ülkelerin ürünlerinin boykot edilmesi istendi
14 Haziran 2024 10:16:04
Fas'ın farklı kentlerinde düzenlenen gösterilere katılan binlerce kişi, İsrail'i destekleyen ülkelerin ürünlerinin boykot edilmesini talep etti.

Fas'taki bazı sivil toplum örgütlerinin çağrısıyla Kazablanka, Cedide, Tatvan, Marakeş dahil olmak üzere pek çok kentte İsrail'in saldırılarına maruz kalan Filistinlilere destek gösterileri düzenlendi.

Gösterilerde, Mescid-i Aksa'nın yanı sıra İsrail'in Gazze Şeridi'ne aylardır devam eden aç bırakma politikası ve yıkıcı saldırılarının yansımalarına ilişkin fotoğraflar taşındı.

"Filistin'in özgürlüğü için boykot et", "Halk Filistin'in özgürleştirilmesini istiyor", "Filistin direniyor", "Direnen Gazze'nin fedaileriyiz", "Hepimiz biriz çok yaşa Filistin", "Fas'tan onurlu Filistin'e selam olsun" sloganları atıldı.

İsrail'in sekiz aydır Gazze'ye saldırılara devam ettiğine dikkati çeken göstericiler, Filistin meselesinin desteklenmesi; Tel Aviv'e verdiği desteği durdurmaları için baskı oluşturması adına İsrail'i destekleyen ülkelerin ürünlerinin de boykot edilmesi çağrısında bulundu.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 517'si çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 232 Filistinli öldürüldü, 85 bin 37 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ