Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
7913.76
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Fenerbahçe'den maçın hakemine sert eleştiri

"Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Alanyaspor maçında verilmeyen bir penaltı kararı ve yüzde 100 gol pozisyonunun kesilmesi konusunda hakem yönetimini sert bir dille eleştirdi."
Fenerbahçe'den maçın hakemine sert eleştiri
25 Eylül 2023 09:29:31
"Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Alanyaspor maçında verilmeyen bir penaltı kararı ve yüzde 100 gol pozisyonunun kesilmesi konusunda hakem yönetimini sert bir dille eleştirdi."

"Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Süper Lig'in 6. haftasında Alanyaspor'u 1-0 mağlup ettikten sonra yaptığı açıklamada, takımın bu sezon 12 resmi maçın tamamını kazanması nedeniyle futbolcuları ve teknik direktör İsmail Kartal ile teknik ekibi tebrik etti. Taraftarlara da teşekkür eden Baki, maçın hakem yönetimini eleştirerek, bugün sadece yorum yapmak yerine bazı tespitlerde bulunmayı tercih ettiklerini söyledi. İlk beş haftada sessiz kalmayı tercih ettiklerini belirten Baki, sözlerine şöyle devam etti:"selahattin-baki_2b1eb8639ef2df516e96726cdd27d3f1.jpg

Niye bu detaylar, bu dinamikler aranıyor?

Her ne kadar aramızda telkinlerde bulunsak da artık öyle şeyler oluyor ki insan en azından bazı doneleri ortaya koymak istiyor. Bugün net bir şekilde Szymanski'ye verilmeyen penaltı, gayet normal bir pozisyonda yüzde 100 diyebileceğimiz bir gol pozisyonuna çıkarken takımın atağının kesilmesi, gayet zorlama bir şekilde kaptanımız Dzeko ile İrfan Can Kahveci'ye gösterilen kartlar ve ne hikmetse yine Fenerbahçe'ye nasip olan, gereğinden fazla uzun süren, insanların sinir uçlarıyla oynayan VAR araştırması. Biz daha önce 9 saniyede penaltısı iptal edilmiş, 4 dakika 17 saniye aranarak golü iptal edilmiş bir camiayız. Bugün de attığımız nizami gol. Hakemin bile tereddütsüz verdiği golü 3 dakika 44 saniye iptal etmek için niye uğraşıldı? Neler arandı? Niye bu detaylar, bu dinamikler aranıyor? Bunların da artık TFF yetkililerince Fenerbahçe camiasına ve futbol kamuoyuna cevaplandırılmasını bekliyoruz.

İlk beş haftada sessiz kalmayı tercih ettik

"Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Süper Lig'in 6. haftasında Alanyaspor'u 1-0 mağlup ettikten sonra yaptığı açıklamada, takımın bu sezon 12 resmi maçın tamamını kazanması nedeniyle futbolcuları ve teknik direktör İsmail Kartal ile teknik ekibi tebrik etti. Taraftarlara da teşekkür eden Baki, maçın hakem yönetimini eleştirerek, bugün sadece yorum yapmak yerine bazı tespitlerde bulunmayı tercih ettiklerini belirtti. İlk beş haftada sessiz kalmayı tercih ettiklerini vurgulayan Baki, Fenerbahçe dahil birçok Türk kulübünün önemli isimleri kadrosuna kattığını hatırlattı. Türkiye liginin giderek daha fazla konuşulur hale geldiğini vurgulayan Baki, sözlerini şu şekilde sürdürdü:"

Bugün Avrupa'da en üst seviyeyi görmüş bazı oyuncularımız, Avrupa'da ciddi istatistikler, ciddi kariyerler yapmış oyuncularımız, 'Biz hayretler içerisindeyiz' dediler. Dün kampta da rakibimizin maçını beraber seyrettik. Aradaki niyet farkı gerçekten insanı hayret ettiriyor. Yani rakiplere verilen, yaratılan diyeyim, penaltılar, yaratılan lehte pozisyonlar... Bugün bizim başımıza gelenler... Dolayısıyla hakemlerin Türk futbolunu artık bu şekilde temsil etmemesi gerekiyor. Bu kadar büyük, değerli, kariyerli isimler gelmiş, uzun bir süre sonra Türkiye ligi konuşulmaya başlanmış. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Yorum yerine tespitlerde bulunmayı daha uygun gördük. Ancak Fenerbahçe camiası için yorum yapma hakkımız da her zaman saklıdır.

Baki, Avrupa'daki üst düzey liglerde VAR incelemelerinin süresine dikkat çekti.

Bugünkü açıklamalarının yalnızca Alanyaspor maçıyla sınırlı olmadığını vurgulayan sarı-lacivertli yönetici, "Bugünün sadece bu maçla sınırlı olmadığını belirtmek istiyorum. Bu, ciddi kariyerler ve yoğun gerginlikler yaşayan, hayatları bu tür anlarla dolu insanları bile şaşırtmaya yetti. Bugün, Fenerbahçe'nin reaksiyonunu ve hatırlatmasını ortaya koymak istedik. Eğer bu konu hakkında daha fazla yorum yapılması gerekiyorsa, zaten sayın başkanımız veya uygun gördüğü bir yönetici ile yapılacaktır" şeklinde sözlerini tamamladı.