Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
34.93
Gram Altın
2507.34
BIST 100
10895.25
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybetti

Bir süredir hastanede kanser tedavisi gören Gazeteci Süleyman Özışık. hayatını kaybetti. .
Gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybetti
05 Ağustos 2023 01:28:08
Bir süredir hastanede kanser tedavisi gören Gazeteci Süleyman Özışık. hayatını kaybetti. .

İnternet Haber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık'ın kardeşi gazeteci Süleyman Özışık yaşamını yitirdi. Özışık, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Süleyman Özışık Kimdir?

Süleyman Özışık 1 Mart 1971 Iğdır doğumlu Türk gazeteci ve köşe yazarıdır. Günümüzde, Türkiye gazetesinde ve internet haber sitesinde köşe yazıları yazmaktadır. Ayrıca öz abisi Hadi Özışık'la da YouTube'da kendi kanalında siyasi içerikli söyleşi videoları paylaşmaktadır.

Süleyman Özışık doğum tarihi : 1 Mart 1971

Süleyman Özışık kaç yaşında : 52 yaşında

Süleyman Özışık nerelidir : Iğdır

Özışık'ın hayatı ve kariyeri

Süleyman Özışık, 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır'da doğdu. Lise eğitimi de dahil olma üzere ilk eğitimini Kars'ta tamamladı. Lisenin ardından İstanbul'a gelip çalışmaya başladı. Ardından askere gitti.

Askerlik görevinin ardından gazetecilikte ilk deneyimi Akşam gazetesinde yaptığı stajla başladı. Akşam gazetesindeki 3 yıllık deneyiminden sonra Milliyet gazetesinde 7 yıl boyunca çalıştı. 2000 yılında buradaki işi ekonomik nedenlerle sonlandırılma kararı alındı.

Daha sonra kendisi gibi gazeteci olan öz abisi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye'nin ilk haber sitelerinden birini kurdu. Süleyman Özışık'ın bir kitabı da mevcuttur. 2015 yılında, ''7 Haziran 1 Kasım Kederden Zafere'' isimli kitabını yazmıştır ve yayınlamıştır.

TDV kurban