Dolar (USD)
32.83
Euro (EUR)
35.22
Gram Altın
2444.71
BIST 100
10471.32
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: "Gençlerimiz insanlığın umudu"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin sadece Türkiye'nin değil insanlığın umudu olduğunu söyledi.
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: "Gençlerimiz insanlığın umudu"
19 May 2023 11:40:09
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin sadece Türkiye'nin değil insanlığın umudu olduğunu söyledi.

Bakan Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, 81 il, KKTC ve Azerbaycan’dan gelen temsilci gençlerin yanı sıra sporcular ve bakanlık personeliyle Anıtkabir'i ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarına 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak başlayan Kasapoğlu, "19 Mayıs'ın 104'üncü yılındayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da yaktığı istiklal meşalesinin 104'üncü yılında yine aynı ruh, yine aynı inanç ve aynı azimle yarınlara yürüyoruz." dedi.

Gençlerin önünü her alanda açmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Bugünlerimizin, yarınlarımızın teminatı gençlerle birlikteyiz. Türkiye yüzyılı, gençlerimizin omzunda sporda, sanatta, bilimde, sanayide, teknolojide her alanda güçlü bir yüzyıl olarak yükselecek." ifadelerini kullandı.

"Gençlerimiz sadece ülkemizin değil insanlığın umudu." diyen Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Adalet anlayışı, inancı, gayreti, enerjisiyle güçlü bir gençliğimiz var. Gençlerimizle gurur duyuyoruz. Gençlerine, çocuklarına bayram armağan eden bir ülkeyiz. Bu da ayrı bir gurur vesilesi. Bu özel günde milletimizin Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. İnanıyorum ki gençlerimizle birlikte cumhuriyetimizin 100. yılında bu kutlama çok özel olacak, çok farklı olacak ve yarınlar gençlerimizle birlikte daha aydınlık olacak."