Dolar (USD)
28.9176
Euro (EUR)
31.3124
Gram Altın
1881.394
BIST 100
8087.24
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Çeşme açıklarında 1 düzensiz göçmenin daha cenazesine ulaşıldı

Denizde kaybolduğu belirtilen 2 düzensiz göçmenden birinin cenazesinin bulunmasıyla, bot kazasında ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi
Çeşme açıklarında 1 düzensiz göçmenin daha cenazesine ulaşıldı
14 Kasım 2023 22:20:16
Denizde kaybolduğu belirtilen 2 düzensiz göçmenden birinin cenazesinin bulunmasıyla, bot kazasında ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi

İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında lastik botun batması sonucu kaybolduğu belirtilen 2 düzensiz göçmenden birinin cesedine ulaşıldı.

Çeşme açıklarında dün sabah meydana gelen bot kazasının ardından kaybolduğu değerlendirilen 2 düzensiz göçmen için başlatılan arama çalışmalarına, bugün sabah erken saatlerden itibaren devam edildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı helikopter ve botlarla yapılan arama çalışmalarına İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı deniz polisi, dalgıçlar ve helikopter de destek verdi.

Çalışmalar sonucu ekipler, 1 düzensiz göçmenin daha cesedine ulaştı. Böylece bot kazasında ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi.

Denizde kaybolduğu değerlendirilen diğer düzensiz göçmeni bulmak için arama çalışmalarının sürdürüldüğü öğrenildi.

- 2 şüpheli tutuklandı

İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, düzensiz göçmenlerin verdiği bilgiler doğrultusunda gözaltına alınan A.T. ile S.Ç'nin işlemi tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

- Dün 5 düzensiz göçmenin cenazesine ulaşılmıştı

Çeşme ilçesindeki Kleopatra Koyu açıklarında dün, içinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu botun battığı bilgisi üzerine bölgeye Sahil Güvenlik ekibi sevk edilmişti.

Lastik bottaki 5 düzensiz göçmenin kendi çabalarıyla karaya çıktığı belirlenmiş, denizdeki 1 yabancı uyruklu, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarılmıştı.

Ekipler, 4'ü deniz, biri karada olmak üzere 5 kişinin cesedine ulaşmıştı.

Yabancı uyrukluların, batmadan önce botta 13 kişinin bulunduğunu bildirmeleri üzerine, denizde kaybolduğu değerlendirilen 2 düzensiz göçmen için arama çalışması başlatılmıştı.

Düzensiz göçmenlerin verdiği bilgiler doğrultusunda düzenlenen operasyonda göçmen kaçakçısı olduğu iddia edilen A.T. ile S.Ç. gözaltına alınmıştı.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.