Dolar (USD)
32.84
Euro (EUR)
35.71
Gram Altın
2530.39
BIST 100
10991.57
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Hindistan'da açlık grevi yapan Delhi eyaleti bakanı hastaneye kaldırıldı

Delhi Eyaleti Su İşleri Bakanı Atishi, hastaneye kaldırılmasının ardından açlık grevine son verdi
Hindistan'da açlık grevi yapan Delhi eyaleti bakanı hastaneye kaldırıldı
25 Haziran 2024 14:42:06
Delhi Eyaleti Su İşleri Bakanı Atishi, hastaneye kaldırılmasının ardından açlık grevine son verdi

Hindistan'ın Delhi eyaletindeki su krizi nedeniyle 21 Haziran'dan bu yana açlık grevinde olan eyaletin Su İşleri Bakanı Atishi Marlena, sağlık sorunları dolayısıyla hastaneye kaldırıldı.

Hindustan Times gazetesinin haberine göre, muhalefetteki "Sıradan Halkın Partisi (Aam Aadmi Partisi-AAP)" milletvekili Sanjay Singh, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Singh, Delhi'deki su krizi nedeniyle açlık grevinde olan, sadece "Atishi" ismini kullanan bakanın, şekerinin düşmesinin ardından hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Atishi'nin sağlık problemleri nedeniye açlık grevini sonlandırdığını aktaran Singh, eyalet bakanının durumunun stabil olduğunu ve hızla iyileşmesi için dua ettiklerini kaydetti.

Singh, eyaletin "hak ettiği" su payının verilmesi için Başbakan Narendra Modi'ye mektup yazacağını dile getirerek konunun AAP ve müttefikleri tarafından da gündeme getirileceğini söyledi.

Delhi Eyaleti Su İşleri Bakanı Atishi, Haryana eyaleti yönetimini rekor sıcaklıkların yaşadığı kentin su payını kısıtlamakla suçlamıştı.

Bharatiya Janata Partisi (BJP) liderdiğindeki Haryana yönetimi ise suçlamaları reddederek Delhi idaresine, krizi yönetemediği suçlamasında bulunmuştu.

Atishi de kente ilave su sağlanması çağrısıyla 21 Haziran'da açlık grevine başlamıştı.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ