Dolar (USD)
28.9315
Euro (EUR)
31.4938
Gram Altın
1938.477
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Hizbullah Liderinden Filistin açıklaması

Günlerdir 'Cuma gününü bekleyin' diye reklam yapmış ve peş peşe videolar yayınlamış olan Hizbullah lideri Hasan Nasrallah İsaril Filistin savaşı ile ilgili açıklaması yaptı.
Hizbullah Liderinden Filistin açıklaması
03 Kasım 2023 16:51:08
Günlerdir 'Cuma gününü bekleyin' diye reklam yapmış ve peş peşe videolar yayınlamış olan Hizbullah lideri Hasan Nasrallah İsaril Filistin savaşı ile ilgili açıklaması yaptı.

İşte o konuşmadan öne çıkan satır başları:

Aksa Tufanı birçok cepheye yayıldı

Aksa tufanı harekatı bir çok cepheye yayıldı.

Kıyamet günü insanların hepsi dirilmiş olacak. Şehitler mutlu olarak kalkacaklar. Rabbimiz şehitleri diridirler diyor onlar ölü değildirler. Ne mutlu şehitlerimize, ne mutlu onlara ki vadedildikleri aleme gittiler. Meleklerin Peygamberlerin oldukları yere gittiler.

Orada ne siyonist kabadayıları ne Amerikan zulmü var. Biz bu imanla bakıyoruz şehitlerimizin gittiği yola. Bugün yeryüzünde çok büyük bir savaşa girişmiş durumdalar.

Her ne yaparsa yapsınlar, etkisinden ve operasyonun neden olduğu stratejik sonuçlardan kurtulamayacaklar

'Bu gerçek imandır'

İnsanı açıdan da ahlaki açıdan da bu savaş en büyük en aleni açık Allah yolunda savaştır. Bu halkın dünyada hiçbir benzeri yoktur. Gazzeliler bu insanlar çocuk erkek anne toprağın altından çıkarken buna rağmen "Feda olsun direnişe" nidalarını işitiyoruz. Bu gerçek imandır.

Yaşayacaklarımızı tahmin ederek konuşmamı ona göre yapacağım. Bu Allah yolunda bir savaş. Bu savaşın tam kalbine inen ayağa kalkan insanlara teşekkür ederim. Mücadeleyi destekleyen Irak ve Yemen'e teşekkür ederiz.

ABD tüm silahlarını İsrail'in emrine verdi

57 yıldır Filistinlilerin yaşadığını tüm dünya görüyor. Binlerce esir siyonistlerin ellerinde bulunuyor. 1967'den bu yana bu kadar baskı ve zulüm görülmemişti. Gazze'de binlerce insan boğucu bir kuşatma altında. Bu savaş yüce Allah adına yapılacak en büyük savaştır.

ABD tüm silahlarını İsrail'in emrine verdi. Dünya Filistin için parmağını oynatmıyor.

Aksa Tufanı operasyonu gösterdi ki, İsrail bir örümcek ağından daha zayıf. Amerika İsrail’e uçak gemisi gönderdi, İsrail ilk günden silah ve para istedi bu mu güçlü devlet, ayakları üzerinde durabilen bir devlet böyle mi olur? İsrail, Batı’nın desteğine ihtiyaç duyuyor.

Savaşın sorumlusu ABD İsrail bir maşa.