Dolar (USD)
33.02
Euro (EUR)
35.95
Gram Altın
2548.70
BIST 100
11156.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

İran cumhurbaşkanı adayın'dan "etnik ayrımcılık" ve "adalet" eleştirisi

İran'da 28 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanı seçiminin tek reformist adayı olan Tebriz Milletvekili Mesud Pezeşkiyan, ülkede "etnik ayrımcılık" ve "adalet" sorununun ortadan kaldırılması gerektiğini ifade etti.
İran cumhurbaşkanı adayın'dan "etnik ayrımcılık" ve "adalet" eleştirisi
21 Haziran 2024 01:33:04
İran'da 28 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanı seçiminin tek reformist adayı olan Tebriz Milletvekili Mesud Pezeşkiyan, ülkede "etnik ayrımcılık" ve "adalet" sorununun ortadan kaldırılması gerektiğini ifade etti.

6 cumhurbaşkanı adayının katıldığı münazaralar, devlet televizyonunda canlı yayınlandı.

Yaklaşık 4 saat süren münazaralarda adaylar, ekonomi, sübvansiyonlar, sağlık sistemi ve yoksullukla mücadele konularını tartıştı.

Muhafazakar aday Meclis Başkanı Muhammed Bakır Kalibaf, ülkedeki düzensiz göçmen sorununa değinerek, "Dördüncü acil planımız, ülkenin doğu sınırına duvar örülmesini öngörüyor. Bugün yabancı uyrukluların izinsiz ülkeye girişi, uyuşturucu ve istihdam gibi tüm ciddi sosyal zararların kökleri ülkenin doğusuna dayanıyor." diye konuştu.

Rerformist aday Pezeşkiyan, ülkede "etnik ayrımcılık" olduğunu dile getirerek, "adalet" vurgusunda bulundu.

Ülkede özellikle Sünni vatandaşların çoğunlukta olduğu bölgelere işaret eden Pezeşkiyan, "Biz, ele ele verip Sünni, Arap, Acem hep birlikte bu yolu yürümeliyiz. Sünni bölgelere bakın oralar daha zayıf ve biz onlara karşı daha zalimane siyaset izliyoruz." dedi.

Diğer muhafazakar aday Said Celili de adaletin ve halkın refahının sağlanmasının önemine dikkati çekti.

Ülkede iki yaklaşım olduğunu, bunlardan birinin kalkınmaya, diğerinin ise bunun gerçekleşmeyeceğine inandığını söyledi.

Celili, "Herkesi seçimlere geniş katılıma davet ediyorum. Ne kadar çok kişi katılırsa bu çalışmanın etkisi ve bereketi o kadar fazla olacaktır." ifadesini kullandı.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ