Dolar (USD)
27.208
Euro (EUR)
28.8537
Gram Altın
1675.698
BIST 100
8304.83
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

İran'a gökyüzünden metal cisimler düştü

İran'ın kuzeyindeki Gülistan eyaletinin merkez kenti Gorgan'da gökyüzünden düştüğü belirtilen tanımlanamayan metal cisimler, bölgede korku ve endişeye neden oldu.
İran'a gökyüzünden metal cisimler düştü
18 Eylül 2023 11:09:15
İran'ın kuzeyindeki Gülistan eyaletinin merkez kenti Gorgan'da gökyüzünden düştüğü belirtilen tanımlanamayan metal cisimler, bölgede korku ve endişeye neden oldu.

Tesnim Haber Ajansı, Gorgan kentine düşen metal cisimlere ilişkin görüntüleri paylaştı.

Kentin çeşitli mahalleleri ile kırsal bölgeye düşen ve bomba etkisi yaratan cisimlerin, bazı ev ve iş yerlerinde maddi hasara yol açtığı gözlendi.

Halkta korkuya yol açan olaya ilişkin resmi makamlar henüz açıklama yapmazken, yaralı veya can kaybına dair bilgi paylaşılmadı.

iran_fb92c821315dc7147a94fc159dbc7f18.jpg

İran'dan Suriye ve Türkiye'ye normalleşme planı

Türkiye ile Suriye'nin 11 yıl sonra başlattığı diplomatik yumuşama çabaları, Şam yönetiminin "Türk askeri Suriye'nin kuzeyinden çekilsin." talebi sebebiyle tıkanmış durumda.

Şam: ‘Askerler geri çekilmeden masaya oturmayız’

Ankara, terör örgütü PKK/YPG'nin varlığı nedeniyle Suriye'den çıkmayacağını belirtirken, Şam ise askerler geri çekilmeden masaya oturmayacağını söylüyor.

Ankara’ya Suriye'nin kuzeyinden çekilme teklifi!

Şam-Ankara arasında Moskova'yla birlikte arabuluculuk yürüten Tahran yönetimi, konuyla alakalı Türkiye'nin kabul etmesi mümkün olmayan bir teklifle geldi.

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdüllahiyan, Ankara ve Şam'a normalleşme için bir plan önerdiklerini söyledi. İranlı Bakan, ilk olarak, Türk askerinin Şam'ın talebi doğrultusunda Suriye'nin kuzeyinden çekilmesini teklif ettiklerini belirtti. Suriye'nin de buna karşılık Türkiye'ye yönelik terör tehdidini engellemek üzere kuzey sınırına asker konuşlandırmasını önerdiklerini söyledi. Abdüllahiyan, İran ve Rusya'nın da bu planın garantörü olacağını ifade etti. Türkiye ve Suriye'nin bu teklife ne cevap verdiği ise aktarılmadı.

ABONE OL
Emlak katılım web