Dolar (USD)
28.9287
Euro (EUR)
31.3437
Gram Altın
1888.854
BIST 100
8087.24
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

İşgalci İsrail Şeria'da cami yıktı

İşgalci ​İsrail'in bu sabah erken saatlerde Nablus kentinin güneyindeki Duma beldesinde bir camiyi yıktığı bildirildi.
İşgalci İsrail Şeria'da cami yıktı
04 Kasım 2021 18:24:23
İşgalci ​İsrail'in bu sabah erken saatlerde Nablus kentinin güneyindeki Duma beldesinde bir camiyi yıktığı bildirildi.

Şeria’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşim faaliyetlerini takipten sorumlu Gassan Dağlas, İsrail güçlerinin bu sabah erken saatlerde Duma beldesine baskın düzenlediğini söyledi.

İsrail askerlerinin Duma’ya buldozerle birlikte geldiklerini kaydeden Dağlas, İsrail güçlerinin beldenin doğusundaki Ebu Safi bölgesinde bulunan bir camiyi yıktığını, camide iki yıldır namaz kılındığını bildirdi.

Duma Köy Meclisi Başkanı Süleyman Devabişe, İsrail güçlerinin bu sabah yıktığı caminin 60 metrekare genişliğinde olduğunu ve Eş-Şekkara Mahallesi’nde yaşayan 50 kişinin yıkılan camide namaz kıldığını açıkladı.

TARIM ARAZİLERİNE GİDEN YOLU DA TAHRİP ETTİLER

Dağlas, İsrail güçlerinin Duma beldesinin güneyindeki tarım arazilerine giden bazı yolları da tahrip ettiğini ifade etti.

İsrail güçlerinin ayrıca Duma beldesinin çeşitli bölgelerinde bulunan ve Filistinli çiftçilere ait olan bir karavan ile iki odayı yıktığı belirtildi.

Görgü tanıkları, İsrail güçlerinin daha önce iki oda ve karavan için yıkım kararlarını tebliğ ettiğini, Köy Meclisi’nin yıkımı durdurmak için Kudüs Merkezi aracılığıyla yasal girişimde bulunduğunu fakat İsrail güçlerinin hukuki sürecin sonunu beklemeden odaları ve karavanı yıktığını söyledi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi