Dolar (USD)
33.07
Euro (EUR)
36.19
Gram Altın
2611.36
BIST 100
11139.46
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

İspanya Savunma Bakanı, Nurdağı'ndan Türk depremzede aileyi kabul etti

İspanya Savunma Bakanı Margarita Robles, 6 Şubat 2023'teki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde İspanya Askeri Acil Yardım Birliği (UME) tarafından enkaz altından kurtarılan Türk aileyi Madrid'de kabul etti.
İspanya Savunma Bakanı, Nurdağı'ndan Türk depremzede aileyi kabul etti
21 Haziran 2024 13:57:04
İspanya Savunma Bakanı Margarita Robles, 6 Şubat 2023'teki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde İspanya Askeri Acil Yardım Birliği (UME) tarafından enkaz altından kurtarılan Türk aileyi Madrid'de kabul etti.

Deprem bölgesine giden UME tarafından İsmet Coşkun Apartmanı'nın enkazından çıkarılan Elif ve kardeşi Mahsun Salih ile anneleri Leyla Yılmaz'ı Bakanlıkta ağırlayan Robles, "Sizleri burada görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. İspanya, artık sizin de eviniz ve ailemizin bir parçasısınız." dedi.

Depremzede annenin cesareti, gücü ve neşesine hayran kaldığını belirten İspanyol Bakan, yakından ilgilendiği çocukların eğitimi için destek sözü verdi.

"Çocukların enkazdan çıkarılma anında heyecanlandık ve bugün onları burada sağlıklı, güvenli bir şekilde İspanya'da görmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz." diyen Robles, insanları kurtarmak için kendi hayatlarını riske atan UME çalışanlarına teşekkür etti.

- "Çocuklarımı kurtaran İspanyol askerler, koruyucu meleklerimiz"

Anne Leyla Yılmaz da "İspanyol halkı bizim için her zaman kardeş bir halk olmuştur ama depremden sonra bu dayanışma daha da arttı. Çocuklarımı kurtaran İspanyol askerler, bizim koruyucu meleklerimiz." dedi.

Nurdağı'ndaki kurtarma çalışmalarına katılan UME'de görevli İspanyol askerler de "Çocukların kurtarılması gerçekten bir mucize oldu. Bu, çok fazla kişinin katıldığı bir ekip çalışması. Şu anda çocukların büyüdüğünü görmenin ve aileyi daha derinlemesine tanımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gelecek yıllarda onları yeniden burada görmek isteriz. Olmadı biz bir kez daha Nurdağı'na onları ziyarete gideriz." şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'teki depremlerde Gaziantep'in Nurdağı ilçesinin Yavuz Selim Mahallesi'nde yıkılan İsmet Coşkun Apartmanı'nın enkazından 31 yaşındaki Leyla Yılmaz ile 6 yaşındaki kızı Elif ve 2 yaşındaki oğlu Mahsun Salih, depremden 106 saat sonra sağ çıkarılmıştı.

İspanya hükümetinin davetlisi Yılmaz ailesinin, Madrid dışında ülkenin güneyindeki Sevilla kentini de ziyaret edeceği bildirildi.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ