Dolar (USD)
33.02
Euro (EUR)
35.95
Gram Altın
2548.70
BIST 100
11156.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

İsrail, eski Filistin Meclis Başkanı Duveyk'i serbest bıraktı

İsrail makamlarının, Filistin Yasama Konseyi'nin (feshedilen) eski Başkanı Aziz ed-Duveyk'i (75) birkaç saat gözaltında tuttuktan sonra serbest bıraktığı belirtildi.
İsrail, eski Filistin Meclis Başkanı Duveyk'i serbest bıraktı
20 Haziran 2024 19:48:04
İsrail makamlarının, Filistin Yasama Konseyi'nin (feshedilen) eski Başkanı Aziz ed-Duveyk'i (75) birkaç saat gözaltında tuttuktan sonra serbest bıraktığı belirtildi.

Duveyk'in kızkardeşi Huda ed-Duveyk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail makamlarının Duveyk'i serbest bıraktığını ve kardeşinin eve doğru hareket ettiğini söyledi.

Huda ed-Duveyk, kardeşinin, sağlık durumunun iyi olduğunu aktardı.

İsrail ordusu, bir hafta önce serbest bırakılan Aziz ed-Duveyk'i sabah saatlerinde yeniden gözaltına almıştı.

- Duveyk, 6 ay idari tutukluluğun ardından geçen hafta serbest bırakılmıştı

Ciddi sağlık sorunları yaşayan 75 yaşındaki Duveyk, "güvenlik tehdidi" oluşturduğu gerekçesiyle 17 Ekim 2023'te gözaltına alınmış ardından hakkında 6 ay "idari tutukluluk" kararı verilmişti.

İsrail ordusu, 13 Haziran'da El Halil kenti yakınlarında bulunan Zahiriyye askeri kontrol noktasında Duveyk'i serbest bırakmıştı.

Aralık 2023'te Filistin Esirler Cemiyeti Sözcüsü Macid en-Neccar, İsrail'in güneyindeki Necef (Negev) Hapishanesinde çok zor sağlık koşulları altında olduğunu, uygun tedavi görmediğini ve ailesiyle görüştürülmediğini söylemişti.

Hamas, 2006 yılında genel seçimleri büyük çoğunlukla kazandığında, Batı Şeria'nın El Halil kentinden seçilen Duveyk, Meclis Başkanlığına getirilmişti.

Duveyk, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Ramallah'taki Anayasa Mahkemesi'nin parlamentonun feshine karar verdiğini duyurduğu 2018 yılına kadar görevini yürütmüştü.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ