Dolar (USD)
17.9878
Euro (EUR)
18.2957
Gram Altın
1023.216
BIST 100
2750.49
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

​İsrail İran'a saldırmak için silah depoluyor

​İsrail İran'a saldırmak için silah depoluyor

İsrail medyası İsrail'in İran'a saldırmak üzere silah depoladığını ve tatbikatlarını artırdığını belirtti.

05 Aralık 2021 19:00:14

İsrail medyası İsrail'in İran'a saldırmak üzere silah depoladığını ve tatbikatlarını artırdığını belirtti.

İsrail'in İran'a olası bir saldırı için silah depoladığı belirtiliyor.

İsrail'de yayın yapan Ynet News'in bildirdiğine göre İsrail'in savunma tedarikini denetleyen bakanlar komitesi, hava kuvvetlerinin İran'a yönelik beklenen saldırı hazırlıklarının bir parçası olarak Lockheed Martin'in CH-53K helikopterlerini 2,4 milyar dolar karşılığında satın almasına izin verecek bir anlaşmayı onayladı.

İsrail'in Marker gazetesi de yeni helikopterlerle ilgili tartışmanın, Demir Kubbe Füze Savunma Sistemi için ek stoklarla birlikte 15 adet helikopter satın almanın onaylanmasıyla bir saatten az sürdüğünü belirtti.

İSRAİL HAZIRLIKLARINI İKİ KATINA ÇIKARDI

Ynet News, İsrail'in şu anda İran ile AB ve dolaylı olarak ABD arasında 2015 nükleer anlaşmasını canlandırmak amacıyla yürütülen nükleer müzakerelerin sonucu konusunda çok karamsar olduğunu ve İsrail için işlerin İran'ı vurma olasılığına yöneldiğini kaydetti.

Ynet News'e göre, İsrail ordusu son aylarda İsrail Hava Kuvvetleri tarafından daha fazla tatbikat ve daha fazla istihbarat ile İran'a karşı bir saldırı gerçekleştirme olasılığına yönelik hazırlıklarını iki katına çıkardı.

Kaynak: Mepa News