Dolar (USD)
28.9208
Euro (EUR)
31.485
Gram Altın
1924.11
BIST 100
8026.27
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Balıkesir'de deprem!

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Bursa ve İstanbul'da da hissedildi. AFAD, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisini paylaştı. Deprem sonrası peş peşe açıklamalar geldi.
Balıkesir'de deprem!
22 Ocak 2022 22:46:53
Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Bursa ve İstanbul'da da hissedildi. AFAD, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisini paylaştı. Deprem sonrası peş peşe açıklamalar geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 22.31'de merkez üssü Dursunbey ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deprem İstanbul ve Bursa'dan da hissedildi.

Depremin 11,49 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

GEÇMİŞ OLSUN MESAJLARI

AFAD, deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisini paylaştı.

HASAN ŞILDAK: HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK BULUNMAMAKTADIR

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 4.7 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmediğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Saat 22.31’de Dursunbey İlçemizde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle yerleşim yerlerimizde herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Bölgede AFAD ve Jandarma Ekiplerimiz ayrıntılı tarama yapmaktadır. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."


SÜLEYMAN SOYLU: SAHA TARAMASI DEVAM ETMEKTEDİR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Balıkesir Dursunbey'de, 22.31'de gerçekleşen 4,7 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine intikal eden herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Balıkesirimize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun." dedi.

ALİ YERLİKAYA: ALLAH HER TÜRLÜ AFETTEN ÜLKEMİZİ VE MİLLETİMİZİ KORUSUN

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, deprem sonrası Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Vali Yerlikaya, paylaşımında, "Balıkesir Dursunbey merkezli AFAD verilerine göre 4.7 büyüklüğünde meydana gelen ve İstanbul'da da hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun." ifadelerini kullandı.

FAHRETTİN KOCA: ENDİŞE VERİCİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ''Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde, yaklaşık yarım saat önce 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. 112 Acil Ekiplerimiz bölgeyi taramak üzere görevlendirilmiştir. İlk bilgilere göre, endişe verici bir sonuç söz konusu değil. Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.'' ifadelerini kullandı.