Dolar (USD)
32.30
Euro (EUR)
34.86
Gram Altın
2400.47
BIST 100
0
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Dolandırıcılık operasyonunda yakalanan 10 şüpheliden 5'i tutuklandı

İstanbul'da, filo şirketi üzerinden ucuz araç satma bahanesiyle 65 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 10 şüpheliden 5'i tutuklandı.
Dolandırıcılık operasyonunda yakalanan 10 şüpheliden 5'i tutuklandı
20 Kasım 2023 11:50:09
İstanbul'da, filo şirketi üzerinden ucuz araç satma bahanesiyle 65 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 10 şüpheliden 5'i tutuklandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 10 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünün ardından Bakırköy Adliyesi'ne getirilen 10 şüpheliden 7'si nöbetçi savcılıkça ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Savcılık, diğer 3 şüpheliyi ise hakkında adli kontrol verilmesi istemiyle hakimliğe gönderdi.

Nöbetçi hakimlikçe tekrar ifadeleri alınan şüphelilerden 5'i tutuklanırken, 5'i hakkında adli kontrol kararı uygulanarak serbest bırakıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, filo şirketinden araç satın alan müştekilerin, paralarını vermelerine rağmen arabaları teslim edilmeyerek dolandırıldıkları yönündeki şikayet üzerine şüpheliler hakkında, "nitelikli dolandırıcılık, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma" ve "suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama" suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

Müşteki olarak 65 kişinin yer aldığı soruşturma kapsamında hakklarında gözaltı kararı verilen 11 şüpheliden 10'u yakalanmıştı.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.

ABONE OL
Deniz feneri detay
Kızılay 160x600
TDV kurban