Dolar (USD)
33.07
Euro (EUR)
36.16
Gram Altın
2611.47
BIST 100
11139.46
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

İtalya, Afrika'ya yönelik aşı projesine 150 milyon dolar tahsis etmeye hazırlanıyor

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Tajani, Afrika'ya yönelik aşı projesini desteklemek üzere 150 milyon dolarlık kaynak tahsis etmeye hazır olduklarını bildirdi.
İtalya, Afrika'ya yönelik aşı projesine 150 milyon dolar tahsis etmeye hazırlanıyor
20 Haziran 2024 17:36:03
İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Tajani, Afrika'ya yönelik aşı projesini desteklemek üzere 150 milyon dolarlık kaynak tahsis etmeye hazır olduklarını bildirdi.

Fransa'nın başkenti Paris'te Küresel Aşı ve Bağışıklama İttifakının (GAVI), Afrika Birliği ve Fransa'nın girişimiyle düzenlenen "Aşı Egemenliği ve İnovasyonu" başlıklı uluslararası foruma katılan Tajani, açıklamalarda bulundu.

İtalyan hükümetinin, GAVI'ye olan desteğini vurgulayan Tajani, "İtalya, aşı projesini desteklemek için 150 milyon dolar ödemeye hazır. İtalyanlar olarak GAVI'nin kurulmasından beri zaten 1,5 milyar dolar verdik." dedi.

Tajani, Afrika için yoksulluk, kuraklık, terör, sağlık ve aşının öncelikli konular olduğunu belirterek, "Tüm bunlar, 2050'de sayıları 2,5 milyara ulaşacak olan Afrikalıları, Afrika'dan kaçmaya itiyor." diye konuştu.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ