Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
7913.76
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü dolayısıyla meşaleli yürüyüş düzenlendi.
Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı
30 Ekim 2023 20:50:10
Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü dolayısıyla meşaleli yürüyüş düzenlendi.

Kars Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı öncülüğünde düzenlenen yürüyüş, Halitpaşa Caddesi'nde başladı. Atlıların eşlik ettiği yürüyüşte, vatandaşlar meşalelerle slogan attı.

Türk bayrağı ve Atatürk posterlerinin taşındığı yürüyüş, Atatürk Caddesi ve Faikbey Caddesi üzerinden devam ederek, Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu.

Kars Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Cem Keskin, gazetecilere, Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümünü büyük coşkuyla kutladıklarını söyledi.

MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel de Cumhuriyet'in 100. kuruluş yıl dönümünü ve Kars'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını yaşadıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Kars, Türk'ün ilk adı, adımı, kalesi, ilk Cuma namazıdır. Kars, Ebul Hasan Harakani'nin bismillahı, Sultan Muhammed Alpaslan'ın fethi, Karabekir Paşa'nın direnişi, Şenlik babanın 'Can sağ iken yurt vermeyiz düşmana' haykırışıdır. Kars, Enver Paşa'nın buz tutan hayali, Şeyh Şamil'in, Mustafa Kemal Atatürk'ün aşığıdır. Türklüğün kalesi, turana açılan kapısı, Kafkas diyarı, serhat şehridir Kars. Kadim Türk şehri Gazi Karsı'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yılını tekrar kutluyorum."

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.