Dolar (USD)
33.00
Euro (EUR)
35.94
Gram Altın
2549.30
BIST 100
11021.35
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Köpek kavgası ölümle bitti!

İstanbul'da başıboş sokak hayvanlarını besleyen anne ile kızının kavga ettikleri komşuları rahatsızlanıp hayatını kaybedince 'kasten öldürmek'ten tutuklandı.
Köpek kavgası ölümle bitti!
10 Temmuz 2024 08:51:25
İstanbul'da başıboş sokak hayvanlarını besleyen anne ile kızının kavga ettikleri komşuları rahatsızlanıp hayatını kaybedince 'kasten öldürmek'ten tutuklandı.

İstanbul'daki bir sitede sokak hayvanlarını besleyen anne ve kız, komşuları ile çıkan kavgada komşularının fenalaşıp hayatını kaybetmesi üzerine 'kasten adam öldürmek' suçlamasıyla tutuklandı.

22 Haziran'da yaşanan olayda, site bahçesinde sokak hayvanı besleyen G.Ö., yönetici E.A. tarafından yapılan şikayet üzerine bahçeye koyduğu yuva ve mama kaplarının kaldırılarak sitenin çıkışındaki alana konulduğunu öğrendi.

Tartışma kavgaya dönüştü

Olay günü, E.A ile karşılaşan G.Ö. (37) arasında tartışma çıktı. Yöneticinin eşi S.E, ikiliyi ayırmak isterken arbede büyüdü. Bir süre sonra G.Ö.'nün kızı K. Z. D. (20) de olaya dahil oldu. Komşuların müdahalesiyle kavganın büyümesi önlenirken taraflar polisi aradı. Bu sırada araçlarında bekleyen S.E fenalaşarak olay yerinde hayatını kaybetti.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, gözaltına alınan anne-kız, S.E'nin ölümüne sebebiyet vermediklerini belirterek suçlamaları kabul etmedi. G.Ö. ifadesinde "Bir tartışma sırasında E.A. benim yüzüme vurdu. Ben de karşılık verdim. S.E. beni tutunca elini ısırdım. Araçlarında beklerken S.E. fenalaştı" dedi. K.Z.D. ise ifadesinde "Annemin kavga ettiği kişiler bana yumruk salladı. Ben de onlara yerde duran araba yıkama fırçasını fırlattım. Ancak kimseye değmedi" şeklinde konuştu.

Hijyen olarak çok sıkıntı oluyordu

E.A. ifadesinde anne kızın S.E.'ye taşla vurduklarını iddia ederek şunları söyledi: "Ben sitenin yöneticisiyim. Sitenin içinde sokak hayvanı besledikleri için hijyen olarak çok sıkıntı oluyordu. Biz de yuvaları ve mama kaplarını sitenin çıkış kapısının önüne taşıdık. Olay günü G.Ö. ile tartışma çıkınca saçlarımdan tutup beni darp etti, S.Ö'nün başına da uzun bir sopa ile vurdu. Elini ısırdı. G.Ö.'nün kızı ise biz araçta beklerken dubalarla araca zarar verdi. Bu sırada S.Ö. fenalaştı. Kendinden geçmişti. Kalp krizi geçirdiğini anladım" dedi.

Avukat tutuklamaya itiraz etti

G.Ö. ile kızı K.Z.D. çıkarıldıkları mahkemece 'kasten adam öldürmek' suçundan tutuklandı. Mahkeme gerekçe olarak 'görgü tanıklarının ifadeleri, olay yeri görüntüleri ve suç şüphesini gösteren somut delillerin varlığını' gösterdi. Ailenin avukatı Özlem Altun Akyol, karara itiraz etti. Akyol, itiraz dilekçesinde "Maktulün ölümü ile müvekkillerimin eylemi arasında bir bağ yoktur. Tutanağa göre S.E.'nin sadece elinde ısırık yarası mevcuttur. Kendisi strese bağlı geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmiştir" ifadelerine yer verdi. Ancak üst mahkeme itirazı reddetti.

Kaynak: Akşam Gazetesi