Dolar (USD)
17.9457
Euro (EUR)
18.2594
Gram Altın
1023.504
BIST 100
2750.49
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Kredi taksidini erken ödeyenlere şok!

Kredi taksidini erken ödeyenlere şok!

Kredi taksidini erken ödeyen tüketicilere 'erken ödeme cezası' şoku!

10 Haziran 2014 15:40:00

Kredi taksidini erken ödeyen tüketicilere 'erken ödeme cezası' şoku!

Aylık 10 TL ile 60 TL arasında ek ücret ödüyor olabilirsiniz.

Şikayetvar'ın haberine göre: Bankadan kredi kullanan vatandaşlar, kredi taksitlerini birgün erken ödediği için dahi 'erken ödeme cezası' ile karşılaşıyor. Bankaların, ödeme yapılması gereken günden önce ücret yatırılan tarihe göre 10 TL ile 60 TL arasında ücret aldığını belirten şikayetçiler, 'erken ödeme yaptığımız için cezalandırıyoruz' şeklinde tepki gösterdiler.

Kredi kullanırken ödenen dosya masrafı, komisyon bedeli yeniden yapılandırma bedeligibi ücretlere bir de 'erken ödeme cezası' eklendiğini belirten kullanıcıların şikayetleri şöyle:

"Kredi Taksitini Erken Ödeme Cezası 60 TL!"

"Her ayın 8'inde olan kredi taksitimi ayın ilk haftası ödedim. Fakat banka yine beni borçlu çıkarmayı başardı! Kredimi 2-3 gün erken ödedim diye yaklaşık 60 TL erken ödeme cezasını hesabımdan çektiler. Müşteri hizmetleri bilgilerinin olmadığı söyledi. Şube ise yeni bir uygulamaolduğu, 1-2 müşteri daha şikayet ettiği için kendilerinin de o şekilde haberlerinin olduğu belirtti. Artık tam gününde ödemem gerekiyormuş."

"Kredilerde Erken Ödeme Komisyonu Adı Altında Alınan Para!"

"24 ay önce çektiğim konut kredisinin ödeme tarihi her ayın 12'sidir. Her ay maaşımın yattığıtarih nedeni ile 7 gün belki 10 ön gün erken ödüyorumdur. Sağ olsun bir kaç gün önce ödedik diye erken ödeme komisyonu adı altında hesabımızdan 15.37 TL para kesmiş tarafıma sözleşmemizin hangi maddesine istinaden bu ücreti kestiğini açıklamasını ve kestiği ücreti iadesini istiyorum." "Erken Ödeme Mağduruyum!"

Yalnızca bir gün erken ödeme yaptığım için aylık 1906 lira olan kredi ödemem benden tam 1933 lira olarak kesildi. Paramın iadesini istiyorum"