Kütüphanesini memleketine bağışladı

Kütüphanesini memleketine bağışladı

GAZETECİ yazar, duayen meslektaşımız Gürbüz Azak beyefendi, kütüphanesini ve tablolarını Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne bağışladı. Azak'ın kıymetli eserleri memleketindeki Denizli Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde hazırlanan salonda ziyarete açıldı.

09 Ocak 2021 19:09:34

GAZETECİ yazar, duayen meslektaşımız Gürbüz Azak beyefendi, kütüphanesini ve tablolarını Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne bağışladı. Azak'ın kıymetli eserleri memleketindeki Denizli Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde hazırlanan salonda ziyarete açıldı.

HABER: SÜLEYMAN KARAKULLUK

Bu güzel hizmete, eserleriyle destek veren üstüdamız Gürbüz Azak'a,  onun eserlerine sahip çıkan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Kültür Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı dostumuza teşekkür etmek gerek. 

kongre_a58c057cc355f7d98944d47f1abb3e4a.jpg

Denizli Büyükşehir Belediyesinin halkımıza sunduğu en büyük projelerden biri olan ve Mart 2019’da hizmete açılan Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi 25 bin metrekare alana yapıldı. Son derece modern bir görünüme sahip olan Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi, şehrin kültür hayatına yeni bir canlılık getirdi. 

Kongre Merkezinde büyüklükleri 66 kişi ile 240 kişi arasında değişen 7 adet seminer salonu, 5 adet nikah salonu, farklı kullanımlara hizmet edebilecek 500 kişilik restoran ve 2 adet kafeterya bölümü bulunuyor. 

kütüphane_ab1437e2f92ec0afb663d42cc7a7bf67.jpg

------------------ 

Kadıoğlu'nun şiirleri Urduca'ya çevrildi

muhsin_c6a4af5c766c5c446d5aacba692dea94.jpg

TÜRK dünyası araştırmaları ve makaleleriyle bilinen İTÜ Öğretim Üyesi Asistan Prof. Dr. Muhsin Kadıoğlu'nun, İki şiiri daha Urducaya çevrildi... Gelişmeyi paylaşan Kadıoğlu, "Çeviriyi yaparak kıymetli zamanlarını veren Sayın Adeel Butt'a teşekkürlerimle..." cümlesini kullandı. 

İşte Kadıoğlu'nun Urduca'ya çevrilen şiirinden bir bölüm.

Bazen bela

Bazen ceza 

Bazen imtihan 

Bazen armağan

Dedim sana...   

------------------------ 

KUDÜS ŞAİRİ UNUTULMADI

Akif İnan_da6f31b5ebf28274c27fc204918a852d.jpg

YAZDIĞI  "Mescid-i Aksa" şiiriyle gönüllerimizde "Kudüs Şairi" olarak yer edinen Mehmet Akif İnan abimizi, vefatının 21. yılında rahmetle andık. Kendisini şiir gecelerinden tanıdığım İnan abimiz, 6 Ocak 2000'de hayata gözlerini yummuştu. Rabbim gani gani rahmet eylesin.  Yedi Güzel Adam'dan biri olan Akif İnan, usta bir kalem olmasının yanısıra çok iyi bir sendikacıydı.  İnan, 1992'de Eğitimciler Birliği Sendikasını, ardından Memur-Sen'i kurmuş, vefatına kadar da başkanlığını yapmıştı. 

 ----------------- 

Biraz da gülelim ister misiniz? 

karikatür_3478d8658e6fbefcb23234147d8fa8cb.jpg

* Televizyonların ANAHABER kuşaklarında, şöyle BABA GİBİ BİR GÜZEL HABER izleyemiyoruz ne yazık ki!.. 

* Joe Biden, kongre baskınının hemen ardından YPG ile irtibata geçmiş ve "Nerdesiniz ulan!. Size onca silah ve maddi yardım yaptık, başkanlık elden gidiyor, tez vakitte bana yardım edin" diyesiymiş. 

* Çevik Bir'in rektörlere brifing verdiği günleri unutanlar, şimdi çıkmış Devlet Başkanının atadığı rektörü beğenmiyor. 

* Boyasına güvenen halılar güneşten korkmazlar. (Arif Nihat Asya) 

* Ülkemizin 3 tarafı denizlerle, her tarafı ise ise HAİNLERLE çevrili!.. 

* Bazı kadınların tek hayali, Eyfel Kulesi'ne çıkıp HALI SİLKMEK imiş!

* Şunu çok merak ediyorum, facebook ve twitter'de engellediğim kişiler, ileride ENGELLİ MAAŞI alır mı acaba!..

* Geçenlerde bir beyaz eşya mağazasındaydım. Adamın biri aldıkları için fatura istedi. Kasiyer kız, "kimin adına" diye sorunca, adam gülerek, "Gölgelerin Gücü Adına" demesin mi? Ortam koptu...