Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
7978.82
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Marmara Üniversitesi öğrencilerinden Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi

Marmara Üniversitesinde eğitim gören bir grup öğrenci, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etti.
Marmara Üniversitesi öğrencilerinden Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi
07 Kasım 2023 15:00:06
Marmara Üniversitesinde eğitim gören bir grup öğrenci, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etti.

Üniversitenin Göztepe Kampüsü'nde toplanan öğrenciler Türkiye ve Filistin bayrakları taşıyarak tekbir getirdi. İsrail aleyhinde sloganlar atan öğrenciler "Müslüman zulme boyun eğmez" ve "Filistin'de katliam var" yazılı dövizler taşıyarak kampüsün giriş kısmına kadar yürüdü.

Yürüyüşe Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt da destek verdi. Kurt, yürüyüş öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "İsrail'in derhal bu saldırılarını durdurmasını istiyoruz. Dünyanın bu sesi duymasını istiyoruz. İnşallah sesimizi duyuracağız." dedi.

Yürüyüşün ardından öğrenciler adına basın açıklaması yapan Abdullatif Dumlu, Gazze'de büyük bir insanlık dramı yaşandığını, gün geçtikçe saldırıların boyutunun arttığını, savaştan çıkan bu durumun bir soykırıma dönüştüğünü ifade etti.

Dumlu, İsrail'in kadınları, çocukları ve sivilleri hedef almasına karşın insanlığın bu zulme sessiz kaldığını vurgulayarak "Özellikle insan hakları konusunda kendilerini öncü gören Batı dünyası konu Filistin'de soykırıma uğrayan sivil halka gelince yapılan zulme karşı sessizliğe bürünmüştür. Katil İsrail, Filistin'e yönelik saldırıların yanı sıra sivillerin temel ihtiyaç maddelerine erişimini de kısıtlamıştır. Bu uluslararası insancıl hukuka aykırı bir durumdur. İslam dünyası tek yürek olup Filistin'de yaşanan bu soykırıma karşı birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içinde ortak bir tavır ve duruş sergilemelidir. Artık Gazze'de her 4 dakikada bir Filistinli bir kardeşimiz şehit olmaktadır." ifadesini kullandı.

İsrail'e tepki gösterilebilecek en iyi alanlardan birinin ürünlerinin boykot edilmesi olduğunu belirten Dumlu, "Marmara Üniversitesi öğrencileri olarak biz de bu noktada elimizden ne gelirse yapmaya, destek olmaya hazırız. 'Tek kişiyim, benim yaptığım tek bir boykotla ne olur ki?' demeden birlikten kuvvet doğar inancı ve şuuru içinde ne kadar güçlü olabileceğimizi dünyaya gösterebiliriz. Bu bağlamda katil İsrail'in ürünleri yerine yerli üretim ürünlere yönelebiliriz. Bu sayede Filistinli kardeşlerimizin üzerine düşecek bir bombadan, füzeden onları koruyabiliriz." diye konuştu.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Üniversiteler Birim Başkanı Ahmet Kadir Çakır'ın da katıldığı protesto gösterisinde, öğrencilerce dua okundu.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.