Dolar (USD)
27.2203
Euro (EUR)
28.852
Gram Altın
1676.05
BIST 100
8304.83
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Özdağ'dan Savunma sanayiindeki Türk mühendislerine hakaret!

Ümit Özdağ, birçok başarıya imza atan savunma sanayii ve yetenekli Türk mühendislerine hakaret ederek gündeme geldi. Özdağ, "Eğer iyi bir Müslümansan, roket yapamazsın" diyerek Türk mühendislerini hedef aldı ve "vasat altı" ifadesini kullandı.
Özdağ'dan Savunma sanayiindeki Türk mühendislerine hakaret!
18 Eylül 2023 16:00:00
Ümit Özdağ, birçok başarıya imza atan savunma sanayii ve yetenekli Türk mühendislerine hakaret ederek gündeme geldi. Özdağ, "Eğer iyi bir Müslümansan, roket yapamazsın" diyerek Türk mühendislerini hedef aldı ve "vasat altı" ifadesini kullandı.

ülteci ve Arap karşıtlığı ve 'Türkçülük' üzerinden siyaset yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın maskesi düştü. Özdağ, bu kez büyük başarılara imza atan ve göz dolduran savunma sanayiini ve Türk mühendislerini hedef aldı.

Savunma sanayiini ve Türk mühendisleri karalamaya çalıştı

Geçtiğimiz hafta gazeteci Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalındaki canlı yayınına katılan Ümit Özdağ, savunma sanayiinde çalışan Türk mühendislerini “vasat altı” hakaretinde bulunarak karalamaya çalıştı.

Dindar insanların mühendis olmasından rahatsız

Dindar insanların mühendis olmasından rahatsız olduğunu dile getiren Özdağ şu ifadelerde bulundu:

“Türkiye’de yapılan ne? Türkiye'de yapılan şu anda 20 seneden beri var olan iyilerin kalitesinin düşürülmesi. Türkiye yıllar içerisinde savunma sanayiinde çok zor ama çok iyi şirketler üretti.”

Türk mühendisleri vasat altı

"Şimdi buradaki yetişmiş insan gücümüz Türkiye dışına gidiyor. Ve onların yerine, ya açık söyleyeyim, mühendislik bilgisi vasatın altında, ama tırnak içinde “dini bütün” insanlar alınıyor. Ben bunların dininin bütün olduğunu da düşünmüyorum ayrıca. Çünkü bir insan neyi yapıp neyi yapamayacağını bilmeli. Eğer senden roket sistemleri yapman isteniyorsa senin çok iyi bir mühendis olman lazım."

İnancın senin Allah ile aranda olan şey. ‘Ben çok iyi bir Müslümanım, onun için roket yapmalıyım.’ İyi bir mühendissen roket yaparsın, iyi bir Müslümansan yapamazsın. Zihniyet böyle olduğu için… Müslümanlıkta başkasının hakkını yemek, kul hakkını yemek bu kavramla ifade edelim. Ve sürekli kaybediyoruz.”

Cüneyt Özdemir’den Özdağ’a destek

Ümit Özdağ’ın söylemlerine Cüneyt Özdemir’in de destek vermesi dikkat çekti. Özdemir, “Vasatlıktan medyayı da ayrı tutmayalım” ifadesinde bulundu

defense_3458110939ca8f97eed66a96857f6ce3.jpg

Defense News Top 100 listesine Türkiye’den 4 savunma sanayi şirketi girdi

Sözde 'Türkçü' Ümit Özdağ'ın karaladığı savunma sanayiindeki mühendisler, son 20 yılda ülke savunmasında bağımsızlığı sağlamak için Türkiye'yi yüzde 80 yerlilik oranına kavuşturdu. Terörü bitirme noktasına getiren, Libya, Suriye Ukrayna, Karabağ’da kendisini ispatlayan ve ekonomide ise ihracat rekorları kıran Türk savunma sanayiine dünyada gıpta ile bakılıyor.

2023 yılı Defense News Top 100 listesine Türkiye’den 4 savunma sanayi şirketi de girdi:

Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’ın temelini attığı ASELSAN, 2022 yılında 49. sıradayken 2023 yılında 47’inci sıraya yükseldi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) da geçen yıl 67'nci sıradayken, bu listeye 58'inci sıradan girerek önemli bir çıkış gösterdi.

ROKETSAN da 2022'de 86'ncı sırada iken 2023'te 80'inci sıraya ulaştı.

Listeye ilk kez dahil olan Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT) ise listenin 100'üncü sırasında yer aldı.

ABONE OL
Emlak katılım web