Dolar (USD)
28.9193
Euro (EUR)
31.3409
Gram Altın
1887.868
BIST 100
8087.24
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Mercedes'ten İsrail'e 1 milyon euro destek

Mercedes'in CEO'su Kaellenius, İsrail merkezli kuruluşa bağışta bulunduklarını söyledi. Mercedes'ten İsrail'e destek haberi büyük tepkiye yol açtı. Mercedes kimin, Mercedes nerenin tüm detaylar haberimizde.
Mercedes'ten İsrail'e 1 milyon euro destek
14 Kasım 2023 17:20:39
Mercedes'in CEO'su Kaellenius, İsrail merkezli kuruluşa bağışta bulunduklarını söyledi. Mercedes'ten İsrail'e destek haberi büyük tepkiye yol açtı. Mercedes kimin, Mercedes nerenin tüm detaylar haberimizde.

Mercedes-Benz CEO'su Ola Kaellenius, işgalci İsrail' için Almanya merkezli bir kuruluşa 1 milyon Euro maddi yardımda bulunduklarını duyurdu. Kaellenius,. Yapılan yardımın miktarını LinkedIn üzerinden paylaşan Kaellenius, şu ifadeleri kullandı:

Son günlerde çeşitli kurum ve kuruluşlarla temasa geçtik. Sahadaki mağduriyetlerin en azından bir nebze de olsa hafifletilmesine katkıda bulunmak istiyoruz.

Mercedes-Benz, kurtarma araçlarının satın alınmasına yönelik yardım kuruluşları United Hatzalah'ın yanı sıra, kardeş kuruluşlarla birlikte bölgedeki insani yardımları koordine eden Alman Kızılhaçı'na toplam 1 milyon euro bağışta bulunuyor.

Ola Kaellenius'un, Mercedes'ten İsrail'e destek açıklaması büyük tepkilere yol açarken, birçok sosyal medya kullanıcısı tepkilerini sosyal medyadan dile getirdi.

Mercedes anahtar kelimesi google trendlerde önce çıkarken kullanıcılar Mercedes kimin, Mercedes nerenin sorularına yanıtlar arama başladı.

gazle-katliami_a878f8fbf7b9508e6271c51f4d356429.jpg

Mercedes kimin?

Mercedes kimin sorusu merak edilirken, Alman otomobil üreticisi olan Mercedes-Benz'in ticari markasıdır. Mercedes-Benz, 1926 yılında Karl Benz'in şirketi Benz & Cie. ile Gottlieb Daimler'in şirketi Daimler-Motoren-Gesellschaft'un birleşmesiyle kurulmuştur. Bu birleşme sonucunda ortaya çıkan marka, dünyanın en tanınmış ve lüks otomobil markalarından biri haline gelmiştir. Mercedes-Benz, genellikle üst düzey ve lüks segmentteki araçlarıyla bilinir.

Mercedes nerenin?

Mercedes-Benz, Almanya merkezli bir otomobil üreticisidir. Şirketin merkezi Stuttgart, Baden-Württemberg, Almanya'da bulunmaktadır. Mercedes-Benz, Alman otomobil endüstrisinin önde gelen temsilcilerinden biridir ve dünya genelinde birçok ülkede satış ve hizmet ağına sahiptir.

Alman Mercedes'in israil desteği

Alman Mercedes'in SEO'su Ola Kaellenius, United Hatzalah'ın yanı sıra Alman Kızılhaçı'na toplam 1 milyon euro bağışta bulunduğu açıkladı