Dolar (USD)
32.94
Euro (EUR)
35.87
Gram Altın
2541.53
BIST 100
11088.28
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Merdan Yanardağ başörtüsünü hedef aldı!

Dini değerlere karşı saygısız ve skandal açıklamalarıyla gündemden düşmeyen TELE 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, son olarak başörtüsüne anayasal güvence getiren Anayasa değişikliği süreciyle ilgili algı operasyonu yaptı.
Merdan Yanardağ başörtüsünü hedef aldı!
11 Haziran 2023 15:01:23
Dini değerlere karşı saygısız ve skandal açıklamalarıyla gündemden düşmeyen TELE 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, son olarak başörtüsüne anayasal güvence getiren Anayasa değişikliği süreciyle ilgili algı operasyonu yaptı.

Başörtülü kadınlara nefret kusan Yanardağ'ın açıklamaları sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Her fırsatta dini değerlere yönelik aşağılayıcı ifadeler kullanan ve nefret söylemini benimseyen TELE 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, yazar Emre Kongar ile sunduğu programda başörtüsüne anayasal güvence getiren Anayasa değişikliği süreciyle ilgili skandal sözlere imza attı.

"Gerici Anayasa Girişimi" KJ'sinin göze çarptığı programda Türkiye'nin Afganistanlaşma sürecine gireceği algısını vatandaşa aşılamaya uğraşan Yanardağ, çarşaf ve peçe örnekleri vererek çirkin ve kabul edilemez bir yorumda bulundu. Başörtülü kadınların kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaması gerektiğini söyleyerek sığ bir düşünce yapısına bürünen Yanardağ, Yeni Anayasa sürecini "Çarşaf ve peçeli devlet memurluğuna giden kapı" olarak tanımladı.

Sosyal medya kullanıcılarını ayağa kaldıran açıklamalarda bulunan Yanardağ, şöyle konuştu:

"İnsanlar peçe takma isteyebilirler ya da çarşaf giymek isteyebilirler özel hayatlarında ama bir devlet tüm yurttaşlarına bir kamu hizmete veriyor ve biz onu görmek durumundayız. Bana hizmeti sunan kim ben kimle muhatabım nasıl kimlik tespiti yapacaksınız. Ya bu işte biz Afganistanlaşma sürecine giriliyor derken bunu anlatmaya çalıştık. Diyecekler ki isteyen öyle giyinir isteyen böyle giyinir. Başı açık memur da olur böyle memur da olur. Ya bir devletin kuralları olur. Bir giyim kıyafet yönetmeliği olur. Siz bir özel harekât birliğini yüz metre koşucusu kıyafetiyle görev alamazsınız veya sırt çantalarıyla vs insanları maraton koşturamazsınız. Kuralları vardır bunun. Bir kulübün kuralları forması vardır."

Yanardağ'ın başörtülü kadınlar hakkındaki saygısız ve çirkin açıklamaları sosyal medya kullanıcılarını çileden çıkardı. Birçok kişi Yanardağ'ın daha önce yaptığı açıklamaları da hatırlatarak "Saygı duymaktan yoksunsunuz", "İnsanların dini değerlerini bu kadar basite alamazsınız!" diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar (1)

Misafir
Eyyy, danışmanı olduğun vekilin tv. Ve parasını buharlaştıran, (medyadan, ailesinin beyanlarından,seni mahkemeye vereceğinden ile ilgili haberler mevcut olan belirsiz zavallı ... Burası Müslüman TÜRKİYE...İŞine gelmiyorsa seni herhalde bağlayan yok.. Defol git...KILIÇDAROĞLU gibi aleviler senin gibi faşist bozuk zşhniyetlileri TEMİZLE, TEMİZLE Bitiremedi... Burası MÜSLÜMAN TÜRK 'ün ve Tüm Müslümanların ve ona saygı duyan tüm İnsanlığın YURDU' dur...sizin gibilerin hakkından anca Demirel geliyordu maalesef..
1 yıl, 1 ay önce Yanıtla
VF kat sağ