Dolar (USD)
28.9373
Euro (EUR)
31.7968
Gram Altın
1902.229
BIST 100
8021.26
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Mevsim normallerine dönen sıcaklıkların ardından başlayan yoğun yağışlar, ülkeyi etkisi altına almaya devam edecek
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı
10 Kasım 2023 07:23:39
Mevsim normallerine dönen sıcaklıkların ardından başlayan yoğun yağışlar, ülkeyi etkisi altına almaya devam edecek

Sıcaklarının etkisini kaybetmesiyle birlikte, hava sıcaklıklarında belirgin bir düşüş yaşandı. Ülke genelinde sağanak yağışlar ise etkisini sürdürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son raporunu yayımlayarak ülkedeki hava durumu durumunu değerlendirdi.

Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre, ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu hava hakim olacak. Sağanak yağışlar özellikle Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kütahya, Ankara, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Düzce, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde yoğunlaşacak.

Giresun ve Trabzon çevreleri ile Rize'nin batı kesimlerinde akşam saatlerinde yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor. Bu yağışlar nedeniyle olası ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önem taşıyor.

Kuzeydoğu kesimlerde hava sıcaklıklarının 3 ila 5 derece azalması, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi tahmin ediliyor.

Karadeniz için sarı kod uyarısı

Giresun, Trabzon ve Rize için sarı kodlu kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Vatandaşlar, olası olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.