Dolar (USD)
28.902
Euro (EUR)
31.4671
Gram Altın
1926.106
BIST 100
8008.31
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Metin Uca hayatını kaybetti, Metin Uca Kimdir, Metin Uca neden öldü?

Metin Uca, tedavi gördüğü hastanede entübe edilmişti. Menajeri, yaptığı açıklamayla Uca'nın vefat ettiğini duyurdu. Metin Uca kimdir, metin uca ne kazası geçirdi, metin uca neden öldü?
Metin Uca hayatını kaybetti, Metin Uca Kimdir, Metin Uca neden öldü?
17 Kasım 2023 07:57:48
Metin Uca, tedavi gördüğü hastanede entübe edilmişti. Menajeri, yaptığı açıklamayla Uca'nın vefat ettiğini duyurdu. Metin Uca kimdir, metin uca ne kazası geçirdi, metin uca neden öldü?

Metin Uca, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Metin Uca'nın menajeri Kübra Kalem Baykara, Metin Uca'nın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Baykara sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Metin Uca'mızı kaybettik. Kalbimiz acıyor." ifadelerini kullandı.

Metin Uca kimdir?

Metin Uca, 1961 yılında Hakkarili bir babanın ve Söğütlü bir annenin büyük çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya geldi. Küçük bir bürokrat ailesinin çocuğu olarak hayatına başlayan Uca, Ankara ve İstanbul'da geçirdiği ömrünün büyük bir bölümünü bu şehirlerde geçirdi.

İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra Uca, Kimya Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Tiyatro ve gazetecilik alanlarında eğitim aldı. Askerliğini Van Erciş'te tankçı asteğmen olarak yaptıktan sonra, 1987 yılında Anadolu Ajansı'nın sınavını kazanarak muhabirlik kariyerine başladı. Gazetecilik ve televizyonculuk alanında birçok ödül kazanan Uca, 1999-2000 yıllarında TRT'de televizyoncu olarak çalışmaya başladı ve Kanal D Ankara bürosunda muhabir olarak görev yaptı. Kariyeri boyunca Anadolu Ajansı, TRT, Kanal D, Milliyet EP Dergisi, Show TV, ATV ve Star televizyonlarında muhabir ve programcı olarak görev aldı.

Metin Uca ne kazası geçirdi?

Metin Uca ne kazası geçirdi sorusu okuyucular tarafından merak edilirken sunucu Metin Uca trafik kazası geçirmişti. Metin Uca, geçtiğimiz günlerde Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde geçirdiği kazanın ardından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Taburcu edilmesi beklenirken ameliyata alınan Uca'nın entübe edildiği açıklanmıştı.

Metin Uca neden öldü?

Dün, menajeri Kübra Kalem Baykara tarafından yapılan açıklamada, Metin Uca'nın tedavisine ilişkin, '15 Kasım sabahı taburcu edilmesi beklenirken acil bir operasyona alınması gerekti. Operasyon sonrasında meydana gelen komplikasyonlar nedeniyle tedbir amaçlı entübe edildi. 72 saati atlatmayı, ardından tedavisine devam edebilmeyi umuyoruz' ifadeleri kullanmıştı.

3 Kasım'da Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde araç kullanırken yaşadığı rahatsızlık sonrası trafik kazası geçiren Metin Uca'nın şah damarlarının tıkalı olduğu ortaya çıkmıştı.