Dolar (USD)
17.988
Euro (EUR)
18.3001
Gram Altın
1023.216
BIST 100
2750.49
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Minik Poyraz şifa bekliyor

Minik Poyraz şifa bekliyor

Tıpta yüz çocuktan 10 tanesinde dahi ender görülen Nöroblastom hastalığına yakalanan 4 yaşındaki Poyraz Ege, hayata tutunmak istiyor.

29 Kasım 2021 17:41:24

Tıpta yüz çocuktan 10 tanesinde dahi ender görülen Nöroblastom hastalığına yakalanan 4 yaşındaki Poyraz Ege, hayata tutunmak istiyor.

SÜLEYMAN KARAKULLUK

Denizli’de yaşayan minik Poyraz, hayata tutunmak için hayırseverlerden kan ve trombosit bekliyor. Levent-Gözde Kabalı çiftinin 4 yaşındaki biricik oğulları Poyraz Ege Kabalı, tıptaki adı Nöroblastom kanser hastalığına yakalandı. Tedavi için İstanbul Acıbadem Hastanesi’ne getirilen minik Poyraz için zaman zaman B Rh Negatif kan ve kan plazmasına (trombosit) ihtiyaç duyuluyor. Kan vermek isteyenler Baba Levent Kabalı’nın 0533 719 55 11 numaralı telefonundan irtibata geçebilir. Baba Levent Kabalı ve anne Gözde Kabalı, “Yavrumuzun sağlığına kavuşması için gece gündüz dua ediyoruz. Zaman zaman kan ve trombosit ihtiyacımız oluyor. Kan vermek isteyenlerden Allah razı olsun” dediler.

Nasıl bir hastalık?

Nöroblastom hastalığı, sinir hücrelerinden çıkan bir tümör. Genellikle bebeklerde ve küçük yaştaki çocuklarda görülen bu ur (tümör), kanser türlerinin yaklaşık yüzde 10'luk bir kısmını oluşturuyor.

'Torunumla oynamak istiyorum'

Poyraz Ege’nin dedesi Süleyman Bağcı, torununun yaşaması için doktorların tüm gayreti gösterdiğini belirterek, “O bizim bir tanemiz. Onun sağlığına kavuşması için çırpınıyoruz. Torunumla oynamak istiyorum. Hayırseverlerden kan ve trombosit yardımı bekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (1)

Erdoğan
Allahım en kısa zamanda şifa versin sağlığına kavuşsun inşallah
8 ay, 1 hafta önce Yanıtla