Muhabirin gözyaşlarını tutamadığı an

17 Ekim 2020 08:31:22

Azerbaycan'ın ikinci büyük şehri Gence'ye Ermenistan tarafından düzenlene saldırıda bir bebek de yaşamını yitirdi.

Ermenistan savaş suçu işlemeye devam ediyor. Ateşkes anlaşmasını defalarca bozan Ermenistan, terör devleti olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Azerbaycan'ın Gence şehrini yine hedef alan terör devleti Ermenistan, sivillerin yaşadığı bölgeye balistik füzeyle saldırdı.

BİR BEBEĞİN CANSIZ BEDENİ ENKAZDAN ÇIKARILDI

Olay yerinde bulunan CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk, bölgede yayın yaptığı sırada içler acısı bir durumu da aktardı.

Olay yerinde ölü ve yaralıların enkaz altından kurtarılması esnasında bir bebeğin cansız bedenini gören ve bebeğe dokunan Öztürk, gözyaşlarına hakim olamadı.

"ERMENİSTAN SAVAŞ SUÇU İŞLEMEYE DEVAM EDİYOR"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı yardımcısı Hikmet Hacıyev saldırısı sonrası sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ateşkesin arkasına sığınan Ermenistan ordusu savaş suçu işlemeye devam ediyor. Gence ve Mingaçevir kentleri füze saldırılarına maruz kaldı. Ermenistan’a yeni füze sistemleri getirildi ve hemen Azerbaycan’da sivillere karşı kullanıldı. Gencede can kayıpları arasında sivillerde var. 20'den fazla ev yıkıldı."

12 KİŞİ ÖLDÜ 40 KİŞİ YARALANDI

Azerbaycan’ın ikinci büyük kentinde masum siviller, Ermenistan’ın füze saldırısı altında. İnsani ateşkese yönelik vicdansız çağrıların Ermenistan’ın bu savaş suçlarını görmesi gerekir.