Dolar (USD)
33.03
Euro (EUR)
36.04
Gram Altın
2621.75
BIST 100
11139.34
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

Nijerya ordusunun hava operasyonlarında 29 silahlı çete üyesi etkisiz hale getirildi

Nijerya Hava Kuvvetlerinin (NAF), ülkenin kuzeyindeki Katsina eyaletinde düzenlediği hava operasyonlarında 29 silahlı çete üyesinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Nijerya ordusunun hava operasyonlarında 29 silahlı çete üyesi etkisiz hale getirildi
12 Haziran 2024 14:34:05
Nijerya Hava Kuvvetlerinin (NAF), ülkenin kuzeyindeki Katsina eyaletinde düzenlediği hava operasyonlarında 29 silahlı çete üyesinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Katsina Valiliği Sözcüsü İbrahim Mohammed, yaptığı yazılı açıklamada, eyalette 25 kişinin öldürülmesinin ardından hava kuvvetlerinin, Bakori ve Yartsintsiya bölgelerinde silahlı çete üyelerine yönelik hava operasyonları düzenlediğini belirtti.

Mohammed, operasyonlarda 29 silahlı çete üyesinin öldürüldüğünü, 8 çete üyesinin yaralandığını kaydetti.

Operasyonlarda çete üyeleri tarafından rehin alınan bazı kişilerin kurtarıldığını aktaran Mohammed, çetelerin sığınaklarının da imha edildiğini ifade etti.

Silahlı çete üyelerinin Katsina eyaletine bağlı Gidan Bofa ve Dan Nakwabo köylerine 10 Haziran'da düzenlediği saldırılarda aralarında 4 polis ve 2 yerel güvenlikçinin de bulunduğu 25 kişi hayatını kaybetmişti.

Nijerya, son zamanlarda ülkenin farklı bölgelerinde silahlı çetelerin yanı sıra Boko Haram ve DEAŞ'ın Batı Afrika kolu ISWAP terör örgütlerinin saldırılarıyla da karşı karşıya kalıyor.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ