Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
7913.76
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Öcalan'ın yeğeninden skandal sözler

Terör örgütü PKK'nın kurucu ismi olan Abdullah Öcalan'ın yeğeni HDP Milletvekili Ömer Öcalan, dahil olduğu bir toplantıda skandal sözler kullandı.
Öcalan'ın yeğeninden skandal sözler
29 Eylül 2023 15:00:04
Terör örgütü PKK'nın kurucu ismi olan Abdullah Öcalan'ın yeğeni HDP Milletvekili Ömer Öcalan, dahil olduğu bir toplantıda skandal sözler kullandı.

Konuşmasında bebek katili Öcalan'dan söz ederken 'Sayın' ifadelerinin kullanan Ömer Öcalan, Kürdistan'ı kurmak istediklerinin de altını çizdi.

Türk askerinin pençesinden kurtulamayan hain terör örgütü PKK'ya ait inler bir bir yıkılmaya devam ediyor. Hem yurtta hem de sınır ötesinde düzenlenen operasyonlarla her gün yüzlerce terörist imha ediliyor. Askerin teröre indirdiği darbeler PKK yandaşlarını huzursuz etmeye devam ediyor. Yerel seçimin yaklaşması ile birlikte terörü destekleyen siyasi isimler yine hayal kurmaya başladı. "Ailelerimizle örgütlü ve özgür yaşamı büyütüyoruz" teması ile hazırlanan bir toplantıya dahil olan terörist başı Öcalan'ın yeğeni Ömer Öcalan, teröristlerin ütopik hayali Kürdistan'ı kuracaklarını söyledi.

hdp_8410aed568a3daf1f07485642b622513.jpg

Ömer Öcalan'ın Kürdistan Safsatası

HDP Milletvekili olarak görev yapan Ömer Öcalan, İstanbul'da düzenlenen bir toplantıya dahil oldu. Programda terör propagandası yapan HDP'li Milletvekili Öcalan, bebek katili Abdullah Öcalan için mücadele edeceklerini belirtti. İmralı'da tutuklu yargılanan terörist başı Abdullah Öcalan için 'Sayın' ifadelerini kullanan Ömer Öcalan, konuşmasında; '' "Sayın Öcalan, arkadaşlarıyla Amara'ya ilk geldiğinde, Kürdistan'ın özgürlüğünden bahsetti. Onları dinleyen babası Ömer Öcalan, sayın Öcalan'a 'Kürt meselesi ateşten bir gömlektir bu gömleği giymek yanmaktır' dedi. Bu halkın çocukları ateşten gömleği giydi, büyük bedeller verdi. Bu bedeller büyük bir maneviyat ve vicdan ister." sözlerini kullandı. Amcasının özgürlüğünü eline alana dek mücadele edeceklerini belirten Ömer Öcalan, sözlerinde ''Mücadelemiz sayın Öcalan ve Kürdistan özgür olana dek devam edecek." ifadelerine de yer verdi.

Ömer Öcalan kimdir?

8 Temmuz 1987 senesinde Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde dünyaya gelen Ömer Öcalan, Terörist ele başı Abdullah Öcalan'ın yeğenidir. Anne adı Fehime olan Ömer Öcalan'ın baba adı Mehmet. Eğitim hayatına Adana'da başlayan Ömer Öcalan ilk okul, orta okul ve lise eğitimlerini Adana ilinde tamamlamıştır. Lisans eğitimi Ankara Üniversitesi'ni kazanan Öcalan, İletişi Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Mezuniyet sonrası farklı haber siteleri ve ajanslarda çalışan isim, 2014 ile 2016 seneleri arasında Demokrat Bölgeler Partisi olarak bilinen DBP'nin Mardin il eş başkanlığı görevini üstlendi. Evli ve 2 çocuk babası olan Ömer Öcalan, şimdi HDP Milletvekili olarak görev yapmaktadır.