Dolar (USD)
17.9689
Euro (EUR)
18.2872
Gram Altın
1022.645
BIST 100
2750.49
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Rize'de yangın: 9 ev kullanılamaz hale geldi

Rize'de yangın: 9 ev kullanılamaz hale geldi

Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Gölyayla köyünde çıkan yangın kontrol altına alındı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangında 9 ev kullanılamaz hale geldi, 1 ev zarar gördü

14 Aralık 2020 16:03:31

Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Gölyayla köyünde çıkan yangın kontrol altına alındı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangında 9 ev kullanılamaz hale geldi, 1 ev zarar gördü

Alınan bilgiye göre, Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Gölyayla köyündeki evinden saat 10.00 civarı ayrılan Mehmet Keçoğlu, kent merkezine gitti.

Keçoğlu ayrıldıktan bir süre sonra evde, yanmakta olan sobadan kaynaklandığı tahmin edilen yangın çıktı.

İhbar üzerine Rize'nin yanı sıra çevre il ve ilçelerden itfaiye ekipleri, AFAD, jandarma, polis ve sağlık personeli bölgeye sevk edildi.

AFAD İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar sonucu yangın kontrol altına alındı.

Ölen ve yaralananın olmadığı yangında, 9 ev kullanılamaz hale geldi, 1 ev zarar gördü.

Ekipler, yangının tamamen söndürülmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

İkizdere Kaymakamı Cafer Kaymakçı, yangının, bir vatandaşın sabah evini kapatıp gitmesinden sonra tam sönmeyen sobadan çıktığını tahmin ettiklerini söyledi.

Ekiplere yapılan ihbar üzerine olay yerine geldiklerini belirten Kaymakçı, rüzgarın etkisiyle büyüyen yangında 9 evin kullanılamaz hale geldiğini, 1 evde hasar oluştuğunu bildirdi.

Kaymakçı, il geneli ve yakın çevre illerden ekiplerin devreye sokulduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"İl AFAD Müdürlüğümüz koordinesinde bu işleri yürütmekteyiz. Can kaybı yok, Allah'a şükürler olsun. AFAD Müdürlüğümüz olay yerine geldi. Hasar tespit çalışmalarını hemen yapacaklar. Vatandaşlarımızın buradaki mağduriyetini gidermek için devletimizin tüm birimleri hep beraber çalışmaktadır."

Kaymakçı, yangını kontrol altına alan ekiplerin söndürme çalışmalarının devam ettiğini de aktardı.

Gölyayla Köyü Muhtarı Dursun Ali Kan ise köy sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine geldiklerini, itfaiyeyi, jandarmayı aradıklarını aktararak, "Sağ olsun Sayın Kaymakamımız elinden gelen her türlü imkanı sağladı bize, belediye başkanımız, herkes. Allah'a çok şükür ki can kaybımız yok. Cenab-ı Allah kurtardı bizi." dedi.

Yangının çıktığı evin sahibi Mehmet Keçoğlu'nun oğlu Mustafa Keçoğlu, babasının hafta sonu köy evinde kaldığını belirterek, "Sabah evi kapatıp çıkmış. Baca kurum bağladığı için bacadan yangın çıkmış, sonra komşu ve akrabalarımızın evlerine sıçradı. Tek tesellimiz can kaybı olmaması, annem babam da içeride olabilirdi." dedi.