Dolar (USD)
33.05
Euro (EUR)
36.01
Gram Altın
2620.51
BIST 100
11139.34
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE
Vakıf katılım web

Ruanda'da seçim kampanyasında yaşanan izdihamda 1 kişi yaşamını yitirdi

Ruanda'da 15 Temmuz'da yapılacak devlet başkanı ve milletvekili seçimleri için düzenlenen kampanya çalışmasında meydana gelen izdihamda 1 kişi hayatını kaybetti, 37 kişi yaralandı.
Ruanda'da seçim kampanyasında yaşanan izdihamda 1 kişi yaşamını yitirdi
25 Haziran 2024 15:22:06
Ruanda'da 15 Temmuz'da yapılacak devlet başkanı ve milletvekili seçimleri için düzenlenen kampanya çalışmasında meydana gelen izdihamda 1 kişi hayatını kaybetti, 37 kişi yaralandı.

Ruanda basınındaki habere göre, seçimlerde aday olan Devlet Başkanı Paul Kagame'nin düzenlediği seçim kampanyasında izdiham yaşandı.

Ülkenin batısındaki Rubavu bölgesinde meydana gelen izdihamda 1 kişi hayatını kaybetti, 37 kişi yaralandı.

Yaralılardan 4'ünün durumunun ağır olduğu ve tedavilerinin hastanede sürdüğü belirtildi.

- Kagame 4'üncü kez aday

300'den fazla sivil toplum gözlemcisinin görevlendirildiği seçim için propaganda çalışmaları resmi olarak 22 Haziran'da başladı.

Yaklaşık 9 milyon seçmenin oy kullanacağı seçimlerde 80 sandalyeli meclis için 500'den fazla aday yarışacak.

1998'den bu yana Ruanda Yurtsever Cephesi Partisinin genel başkanlığını yapan Ruanda Devlet Başkanı Paul Kagame, yapılacak seçimlerde 4'üncü kez aday oldu.

Muhalif adaylardan Diane Rwigara'nın başkanlık seçimlerinde aday olmasına izin verilmezken Kagame'ye karşı Demokratik Yeşiller Parti adayı Frank Habineza ve bağımsız Philippe Mpayimana yarışacak.

İnsan hakları örgütleri ise seçimlerin adil, şeffaf ve özgür yürütülmesi çağrısı yaptı.

Ruanda'da 2015'te yapılan tartışmalı bir referandumla devlet başkanları için iki dönemlik anayasal sınır kaldırılmıştı.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.


VF kat sağ