Dolar (USD)
31.01
Euro (EUR)
33.59
Gram Altın
2019.79
BIST 100
9312.12
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Samsun'da arıcılara kovan ve malzeme desteği verildi

Samsun'un Bafra ilçesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce, arıcıların desteklenmesine yönelik, Sarpın Mahallesi Arıcılığı Geliştirme Projesi kapsamında 15 arıcıya arılı kovan ve arıcılıkla ilgili malzemeler verildi.
Samsun'da arıcılara kovan ve malzeme desteği verildi
08 Aralık 2023 20:50:05
Samsun'un Bafra ilçesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce, arıcıların desteklenmesine yönelik, Sarpın Mahallesi Arıcılığı Geliştirme Projesi kapsamında 15 arıcıya arılı kovan ve arıcılıkla ilgili malzemeler verildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programda, 500 bin lira bütçeli projenin 400 bin lirasının Bakanlık, 100 bin lirasının proje faydalanıcısı arıcılar tarafından karşılandığını söyledi.

Proje kapsamında arıcılık eğitimi almış 15 üreticiye 10'ar arılı kovan ile maske, körük, ana arı ızgarası, şurupluk, balmumu ve çıta çerçeve teslim edildiğini anlatan Sağlam, "Verilen kovanların takipçisi olacağız. Seneye ise kovan sayısı artırılacak. Bafra'nın hangi köyünde ne projeleri varsa tamamına destek vereceğiz. Paradan yana Bakanlığımızın sıkıntısı yok." dedi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Güreş de orta ve üst kuşakta yer alan bölgelerde iklim ve bitki örtüsünün uygunluğu dolayısıyla 10 bin 400 kovanla sabit ve gezgin arıcılık yapıldığını belirterek, "İlçemizin sahip olduğu bitki florasını değerlendirmek üzere Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü kaynaklı olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce Sarpın Mahallesi Arıcılığı Geliştirme Projesi hazırlandı. Hazırlanan projede amacımız ilçemizde bölgemize uygun saf Kafkas arısı ya da melezlerinin elde edilerek arılı kovan sayısının artırılması, kovan başı ortalama 15 kilogram olan bal veriminin artmasını sağlayarak ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır." diye konuştu.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ise Sarpın Mahallesi'nin fasulyesi ile balının çok değerli ve güzel olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından arıcılara kovan ve ekipmanlar dağıtıldı.

Programa AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rasim Kaplan ve üreticiler katıldı.

Gündem haberleri, bir ülke, topluluk veya dünya genelinde en fazla ilgiyi ve dikkati çeken olayların, gelişmelerin, politika değişikliklerinin, felaketlerin ve önemli konuların medya ve kamuoyu tarafından takip edilen haberleridir. Bu haberler, genellikle siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel konuları kapsar ve toplumun günlük yaşamını, kararlarını ve bakış açılarını etkileyebilir. Gündem haberlerinin çeşitliliği oldukça geniştir. Bunlar, siyasi seçimler, hükümet değişiklikleri, ülke içi ve uluslararası ilişkiler, doğal afetler, salgın hastalıklar, ekonomik dalgalanmalar, kültürel etkinlikler, bilimsel keşifler, sanatsal eserler, spor olayları ve daha fazlasını içerebilir. Bu haberler, medyanın yanı sıra internet siteleri, televizyon, radyo ve basılı medya aracılığıyla yayınlanır.

Güncel Gündem Haberleri

Gündem haberleri toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın meydana getirilmesi, kamuoyu oluşturulması ve politika yapıcıların, iş dünyası profesyonellerinin, bilim insanlarının ve diğer ilgililerin stratejik kararlarını etkileyebilir. Medya kuruluşları, bu tür haberleri hızla ve doğru bir şekilde sunmaya çalışırken, kamuoyunun ilgisini çekecek başlıklar ve içerikler oluştururlar. Gündem haberleri, sürekli değişen bir yapıya sahiptir ve medyanın dinamik doğasının bir yansımasıdır. Bu haberler, okuyucuların ve izleyicilerin olayların gelişimine ayak uydurmalarını ve dünya etrafındaki önemli değişiklikleri anlamalarını sağlar. Dolayısı ile gündem haberleri, toplumu güncel olaylar ve önemli gelişmeler hakkında bilgilendirir. İzleyicilere ve okuyuculara olayların, politika değişikliklerinin, doğal afetlerin, salgın hastalıkların, kültürel etkinliklerin ve daha fazlasının ne olduğunu ve nasıl etkilediğini anlama fırsatı sunar.

Sıcak Gündem Haberleri Milat'ta

Toplumun günlük yaşamını etkileyen olayları ele alan gündem haberleri Milatgazetesi.com adresi üzerinden güncel olarak yayımlanır. Ekonomik dalgalanmalar, spor olayları, kültürel etkinlikler ve daha fazlası bu kategoriye dahil edilir ve tüm gelişmeler Milat Gazetesi'nin resmi internet adresinde yer alan gündem haberleri alanı üzerinden takip edilebilir.