Dolar (USD)
32.84
Euro (EUR)
35.71
Gram Altın
2530.20
BIST 100
10991.57
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Siyonist askerden skandal harita! Türkiye dahil 7 ülke...

İşgalci İsrail askerinin kolunda vadedilmiş toprakları simgelen bir harita dünyada büyük yankı uyandırdı. Haritada Türkiye dahil 7 ülke bulunuyor.
Siyonist askerden skandal harita! Türkiye dahil 7 ülke...
17 Haziran 2024 14:50:24
İşgalci İsrail askerinin kolunda vadedilmiş toprakları simgelen bir harita dünyada büyük yankı uyandırdı. Haritada Türkiye dahil 7 ülke bulunuyor.

Haber: Marina Mussa

İşgalci İsrail ordusunun Gazze'de katliamlarına devam ediyor. 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda işgalciler tarafından katledilen sivillerin sayısı 40 bine yaklaştı.

Dünyadan gelen tüm tepkilere rağmen hız kesmeden elini masum çocukların kanı ile bulayan siyonist İsrail, yine bir skandalla gündeme geldi.

İşgalci İsrail askerinin kolunda sözde vadedilmiş toprakları simgelen bir harita dünyada büyük yankı uyandırdı. Haritada Türkiye dahil tam 7 ülke bulunuyor.

Skandal harita

İsrailli Telegram kanallarında ortaya çıkan ve kısa sürede sosyal medyada ses getiren görüntülerde ise bir İsrail askerinin kolunda tam Türkiye dahil 7 ülkeyi kapsayan bir vadedilmiş topraklar haritası görüldü.

Harita, Mısır, Lübnan, Suriye, Irak, Irak, Suudi Arabistan ve Türkiye'nin bazı bölgelerini kapsıyor.

Başkan Erdoğan uyarmıştı

Başkan Erdoğan geçtiğimiz ay yaptığı konuşmasında işgalci İsrail'in durdurulmaması durumunda gözünü er ya da geç Anadolu’ya dikeceği uyarısında bulunmuştu.

Erdoğan konuşmasında, “Sanmayın ki İsrail Gazze’de duracak. Bu azgın devlet, bu terör devleti, durdurulmazsa vadedilmiş topraklar hezeyanıyla gözünü er ya da geç Anadolu’ya dikecek” ifadelerini kullanmıştı.

mtqkn17186228576699_f5f4ea0597e79dd99b7204e3b5c5c191.jpg

Söyde vadedilmiş topraklar nedir?

Vadedilmiş topraklar Yahudilik'te Tanrı YHVH tarafından İbrahim'e ve soydaşlarına vadedilmiş bölgedir. Tam sınırları belli olmamakla beraber, günümüzde İsrail ve Filistin Devleti topraklarını oluşturan bölgenin Vadedilmiş Topraklar olduğu inancı yaygındır. Günümüzde ise vadedilmiş topraklar Mısır, Irak, İran, Lübnan, Suudi Arabistan, İran'ın bir bölümü ve Türkiye'nin de güneyini kapsıyor. Yani İsrail her ne kadar Hamas ile savaştığını öne sürse de devlet olarak politikaları sınırlarını genişleterek Orta Doğu ve Anadolu'ya kadar uzanan bir bölgeye hakimiyet kurmak.

VF kat sağ