Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
7913.76
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Tayyip Dedee!

Çocuklar, bugüne kadar hiçbir lideri Erdoğan kadar sevmedi. Çünkü Reis, nereye gitse, önce ya çocuklarla, çocuklar yoksa da vatandaşlarla sohbet ediyor. Konvoyu sık sık, "Tayyip Dedeee, Recep Dedeee" diye bağıran çocuklar yüzünden mola veriyor.
Tayyip Dedee!
06 Eylül 2021 17:00:36
Çocuklar, bugüne kadar hiçbir lideri Erdoğan kadar sevmedi. Çünkü Reis, nereye gitse, önce ya çocuklarla, çocuklar yoksa da vatandaşlarla sohbet ediyor. Konvoyu sık sık, "Tayyip Dedeee, Recep Dedeee" diye bağıran çocuklar yüzünden mola veriyor.

SÜLEYMAN KARAKULLUK

TÜRKİYE'nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhuriyetin 98 yıllık geçmişinde bugüne kadar görev yapan Cumhurbaşkanları içinde çocukların en çok sevdiği isim oldu. Gittiği her yerde çocukların, "Tayyip Dede", "Recep Dede" çağrılarına her zaman olumlu cevap veren Başkan Erdoğan, bazen konvoyu durdurup araçtan iniyor, bazen makam aracının penceresini açarak çocuklarla sohbet ediyor. Bu sevgi, sadece yurt içinde değil, yurtdışı ziyaretlerinde de görülüyor.

Karşılıksız değil

OPUCUK_a4f2488b7fb292827fa2497bb4f75261.jpg

Herhangi bir etkinliğe giderken, yol kenarında Cumhurbaşkanlığı konvoyunu bekleyen ailelerinin çocukları, Erdoğan'ın içinde olduğu araç görününce el sallayarak, "Tayyip Dedeee", diye bağırınca konvoy duruyor. Erdoğan, çocukların kendisine olan bu sevgilerini hiçbir zaman karşılıksız bırakmıyor, hemen onlarla sohbete başlıyor.

Balkondan çaya çağrılıyor

Konvoyunda her zaman çocuklar için bolca hediye bulunduran Erdoğan, yol kenarında, mahalle arasında, çarşıda pazarda, salonda statta, nerede kendisini çağıran çocuk varsa yanına gidiyor, balkondan çağıranların dairelerine gidip çaylarını içiyor, hediyelerini veriyor, onlarla sanki 40 yıllık akraba gibi kaynaşıyor.

ELOPME_9a02906fb5b9b0b88adebc81a838e076.jpg

Erdoğan,bir çok lider gibi çocuklara elini öptürmek yerine, o kendisi çocukların elini öpüyor.

Sadece çocuklar değil

Erdoğan'a olan sevgi sadece çocuklara has değil tabii ki... Her afet sonrası bölgeye giden Erdoğan'ı gören yaşlı nineler, dedeler, anneler, teyzeler, onun ellerine sarılıyor, "Allah sizi başımızdan eksik etmesin" diye dualar sıralıyor. Erdoğan'ın, kendi vatandaşına olan sevgisi, muhabbeti her zaman toplum içinde karşılığını buluyor. Erdoğan dışında, hiçbir lider, bu kadar sevilmemişti. Erdoğan dışında hiçbir başbakan veya cumhurbaşkanı, koruma kurallarını aşarak onlarca yüzlerce insanla içiçe olmamış, halkına bu kadar güvenmemişti.

Muharrem İnce gibi kürsüden kovmadı

efendim_5d1b1273778bf1675ada45f2c835c217.jpg

TÜRKİYE’de, gerek Erdoğan taraftarı olsun gerek olmasın, herkes Erdoğan’ın çocukları ne kadar sevdiğini bilir. Buna rağmen Muharrem İnce, Erdoğan’ın çocukları sevmediğini söyleyecek kadar gözü dönmüş çıktı. Oysa Sayın İnce, kendisi kürsüde konuşurken yanına gelen bir çocuğu apar topar yanından savmıştı. Erdoğan ise grup toplantısında konuşurken, “Tayyip Dedee” diye bağıran çocuğa “Efendim Dedem” diye karşılık vermiş, toplantı sonrasında da o çocukla buluşmuş onu kucağına almış, bir süre sohbet etmişti, hediyeler vermişti.

Bu millet hiç senin gibi lider görmedi!

nene_73dd32ff31dc5d3c3bc59787adb86879.jpg

BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan, halkın gözünde öyle bir lider ki, bugüne kadar, onun gibi bir siyasetçi görülmedi. Geçtiğimiz Ramazan ayında Diyarbakır'da bir iftar yemeği vardı. İftardan sonra Erdoğan'ın yanına yaşlı bir nine yaklaştı. Nineyi gören Erdoğan, hemen elini öptü, halini hatırını sordu. Yaşlı nine, iyi olduğunu söyledi ve "Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Bu millet senin gibi bir devlet adamı görmedi bugüne kadar. Allah her daim yardımcın olsun" dedikten sonra, Erdoğan'ı alnından öptü.

Kurban olurum ben sana nenem

artvin_c3ef43ddca3c44e69dcba69e2d91859d.jpg

SARP Gümrük Kapısı'nı ziyaretten dönen Erdoğan, Kemalpaşa beldesinde kendisini bekleyen vatandaşlarla aracından inerek sohbet etti. Yaşlı bir nine yanına gelerek, yanaklarını okşarken, "Gurban olurum ben sana ninem. Allah benim ömründen alsın sana versin" diye dua etti.

Bahçeye gel konuşalım Arda

arda_986f7ec3e826602260dd7ca772e817f1.jpg

Erdoğan, Ordu ziyareti sırasında ise kendisine balkondan sevgi gösterisinde bulunan Arda isimli çocuk ile Valilik bahçesinde görüştü. Küçük Arda, "Hayallerimi gerçekleştirdin" deyince Erdoğan, Arda'yla bir bankta oturup uzun süre sohbet etti. Şu karedeki samimiyet hangi liderde görüldü. Bir dede şefkati, bir torunun dede sevgisi. Balkondan “Tayyip Dede” diye bağıran Arda, “Bahçeye gel konuşalım” diyen Erdoğan’a koştu ve böyle sarıldı.

Son dileğim seni görmekti

DEDEM_64ec87419519e6de5f02827c81a484d3.jpg

BİR törende, yaşlı bir dede Erdoğan'la görüşmek istiyor. Korumalar, hemen yol açıp dedeyi onun yanına götürüyor. Dede, "Tek dileğim ahir ömrümde seni bir kere olsun görmekti. Rabbim seni başımızdan eksik etmesin" diye dua ederken, Erdoğan'ın şahsında devletin şefkatli yüreğine sarıldı.

Çocukları, torunları gibi seviyor

torun_26a41d4df3d899cecbf892a5be9b53df.jpeg

BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan, çocukları, kendisi torunlarını nasıl seviyorsa öyle seviyor. Berat-Esra Albayrak çiftinden 4, Bilal-Reyhan Erdoğan çiftinden 3, Selçuk-Sümeyye Bayraktar çiftinden ise bir torunu olan Erdoğan, minik bebekleri kendi torunları gibi seviyor. Onları kucağına alarak, sevgi dolu mimikler vasıtasıyla çabucak sıcak bir iletişim kurabiliyor.

Filistin’deki sevgisi başka

gazze_1b4618cee44b05d5f7bd6cdcd60bc6ac.jpg

ERDOĞAN, Filistin'de bir başka seviliyor. Gazze'de Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığının düzenlediği törende iki bin Filistinli çift dünya evine girerken gençlerin elinde Türk Bayrağı ve Erdoğan posterleri vardı.

HAUSACA dilinde yazılan Erdoğan kitabı

YURTDİSİ_c39cfbde90a8ef3cd3a5ed6aaa51a6b2.jpg

Başkan Erdoğan'a olan sevgi seli sadece yurt içinde değil, yurtdışında da görülüyor. Özellikle Balkanlar ve Afrika ziyaretlerinde Erdoğan, kendisine gösterilen sevgiye karşılık vermek için konvoyu durdurup aracından iniyor. Nijeryalı Nura Yunusa, Başkan Erdoğan'a duyulan bu hayranlık vesilesiyle "Erdoğan Kim?" kitabını yazdı.

KIBRIS’TA OKUYOR

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü yüksek lisans öğrencisi olan Nijeryalı Nura Yunusa, "Erdoğan Kim?" kitabını ilk olarak kendi ana dili Hausacada yayımladı, daha sonra İngilizceye tercüme etti.

Kitap, Erdoğan'ın çocukluğu ve eğitim hayatı, yaşadığı zorluklar, siyasi hayatında kazandığı başarılar ile dini konulardaki hassasiyetinden bahsedildiği 4 ayrı bölümden oluşuyor.

LİDER PROBLEMİ VAR

Nijeryalı Yunusa, "Bu kitabı yazmanın diğer bir sebebi de bizim insanımızın yönetilmenin nasıl olacağını anlamasıdır çünkü biz, şu an liderlik problemi yaşıyoruz, özellikle Güney Nijerya'da. Erdoğan'a baktığınızda, o İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken birçok yenilik getirmişti. Başbakan ve cumhurbaşkanı olduktan sonra bu yenilikleri tüm Türkiye'ye getirdi. Örnek alınacak bir lider" dedi