Dolar (USD)
33.02
Euro (EUR)
35.95
Gram Altın
2548.70
BIST 100
11156.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AKPM Denetim Komisyonu Raportörü Schennach'le görüştü

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yüksel ve AK Parti İstanbul Milletvekili Cüneyt Yüksel, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Denetim Komisyonu Raportörü Stefan Schennach'le görüştü.
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AKPM Denetim Komisyonu Raportörü Schennach'le görüştü
12 Haziran 2024 12:09:04
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yüksel ve AK Parti İstanbul Milletvekili Cüneyt Yüksel, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Denetim Komisyonu Raportörü Stefan Schennach'le görüştü.

Yüksel, Meclis'te basına kapalı gerçekleşen görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, AKPM ile yapılan çalışmaların değerlendirildiğini belirtti.

Görüşmede, Türkiye'nin hukukun üstünlüğüne atfettiği öneme dair açıklamalarda bulunduklarını dile getiren Yüksel, "Türkiye, Avrupa Konseyi Statüsü, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine taraf olup evrensel prensipler olan demokrasi, insan hakları, temel hak ve hürriyetlerin korunmasını ve hukukun üstünlüğünü kendisine şiar edinmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Adaletin; sosyal barış, refah, istikrar, kalkınma ve büyümenin arkasındaki güç olduğuna işaret eden Yüksel, bu nedenle hukukun üstünlüğünü esas alan, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı temelinde kurumsal yapılanmayı ve işleyişi temin eden, merkeze insanı alan bir adalet anlayışı ile adli ve idari reformları sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yüksel, "Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesinin, İsrail-Filistin uyuşmazlığında daha proaktif bir rol almasını ve savunduğu değerlere uygun olarak İsrail'in saldırılarının durdurulması amacıyla açık bir çağrıda bulunmasını beklemekteyiz." ifadesini kullandı.

Politika Haberleri

Politika haberleri, dünya genelinde siyasi olayları, devlet yönetimiyle ilgili gelişmeleri ve hükümetin politikalarını ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, bir ülkenin iç ve dış politikasıyla ilgili önemli olayları, hükümet kararlarını, politika değişikliklerini, seçimleri, siyasi liderlerin faaliyetlerini ve uluslararası ilişkileri kapsar. Politika haberleri, toplumun politik süreçler hakkında bilgilendirilmesini sağlayarak demokrasinin işleyişine katkıda bulunur. Politika haberleri, kamuoyunun bilinçlenmesine, hükümet kararlarının hesap verilebilirliğine ve toplumsal değişimlere katkıda bulunur. Bu haberler, insanların politika kararlarına etki etmelerini sağlar ve demokratik süreçlerin işleyişini destekler.

En Güncel Politika Haberleri

Bir ülkenin hükümeti tarafından alınan önemli kararlar ve politika değişiklikleri politika haberleri arasında önemli bir yere sahiptir. Vergi politikaları, sağlık hizmetleri reformları, çevre politikaları ve benzeri konular bu kategoride yer alır. Ülkelerin liderleri, politika haberlerinin merkezin konumundadır. Başkanlar, başbakanlar, milletvekilleri ve diğer siyasi figürlerin faaliyetleri, konuşmaları ve etkinlikleri bu haberlerin ana konularını oluşturur. Politika haberleri, yerel, ulusal ve uluslararası seçimler sırasında yoğunlaşır. Seçim sonuçları, adayların kampanyaları, seçmen davranışı ve oy sayımı süreçleri bu haber türünün önemli bir parçasıdır. Yine ülkeler arasındaki diplomatik ilişkiler, uluslararası anlaşmalar ve çatışmalar politika haberlerinin bir diğer temel bileşenidir. Bir ülkenin diğer ülkelerle olan ilişkileri, dış politika kararları ve uluslararası organizasyonlarla olan işbirliği politika haberlerinin bir parçası durumundadır. Ayrıca politika haberleri, toplumsal konuları ele alabilir. Örneğin, ırk ilişkileri, göç politikaları, çevre koruma ve cinsiyet eşitliği gibi konular politika haberlerinin bir parçasıdır.

En Çarpıcı Politika Haberleri Milat'ta!

Politika haberlerinin okuyucuya aktarılmasındaki en önemli etkenlerden biri haberin doğruluğudur. Doğru ve güncel politika haberleri için Milat Gazetesi'ni ziyaret edebilir, en sıcak ve en yeni politika haberlerine Milatgazetesi.com adresinden ulaşabilirsiniz.


VF kat sağ