Dolar (USD)
32.84
Euro (EUR)
35.71
Gram Altın
2530.20
BIST 100
10991.57
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

TÜİK çok sayıda sözleşmeli personel alacak

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 55 sözleşmeli personel istihdam edecek. Başvurular, 8 Temmuz'a kadar sürecek.
TÜİK çok sayıda sözleşmeli personel alacak
24 Haziran 2024 08:52:41
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 55 sözleşmeli personel istihdam edecek. Başvurular, 8 Temmuz'a kadar sürecek.

Kurumun Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, TÜİK, Ankara'daki merkezi ve Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Konya, Malatya, Nevşehir, Siirt ve Van bölge müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapacak. Bu kapsamda, 28 anketör, 22 destek personeli (temizlik görevlisi) ve 5 teknisyen olmak üzere toplam 55 personel işe alınacak.

Son Başvuru Tarihi 8 Temmuz

Adaylar, başvurularını bugünden itibaren 8 Temmuz saat 18.00'e kadar e-Devlet üzerinden "TÜİK Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" hizmeti veya "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" internet adresinden elektronik ortamda yapabilecek.

Destek personeli (temizlik görevlisi) ve teknisyen pozisyonları için 2022 yılı KPSS puan sıralaması esas alınacak. Başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adayların yerleştirme işlemi, tercih ettikleri birim ve görevde ilan edilen sözleşmeli personel pozisyon unvanları ve nitelikleri dikkate alınarak, her birim bazında KPSS P94 puanı en yüksek adaydan başlanarak yapılacak.

Anketör pozisyonları için ise 2022 yılı KPSS P3 (B grubu) puanı esas alınarak en yüksek puanlı adaydan başlanacak ve her birim için ayrı ayrı olmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli personel sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınava hak kazanacak. Sözlü sınavda en az 70 puan alanlar başarılı sayılacak. Başarılı adayların listesi kurumun internet sitesinde (www.tuik.gov.tr) ilan edilecek.

VF kat sağ