Dolar (USD)
28.9208
Euro (EUR)
31.485
Gram Altın
1924.11
BIST 100
8026.27
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Türkiye Maarif Vakfı, Kerkük'teki okullarının kapasitesini artırıyor

Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekili Ahmet Emre Bilgili, Kerkük Valisi'yle buluştu
Türkiye Maarif Vakfı, Kerkük'teki okullarının kapasitesini artırıyor
25 Ekim 2023 22:30:07
Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekili Ahmet Emre Bilgili, Kerkük Valisi'yle buluştu

Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekili Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, kentteki okullarının geliştirilmesi ve öğrenci sayısının artırılmasını planladıklarını açıkladı.

Irak'ın Kerkük kentini ziyaret eden Bilgili, Kerkük Valisi Rakan Said el-Cubburi ile bir araya geldi.

Daha sonra basına açıklamada bulunan Bilgili, Kerkük'teki Maarif Okullarının hem kapasite hem de fiziki bina itibariyle genişletme ve geliştirmeyi planladıklarını söyledi.

Okulların halihazırdaki durumunun tam istedikleri noktada olmadığını dile getiren Bilgili, daha büyük bir binaya geçerek, öğrenci sayısını da artırmayı istediklerini ifade etti.

Bilgili, Kerkük'teki çocuklara çok kaliteli eğitim vermenin amaçlarının başında olduğuna dikkati çekti.

Gördükleri kaliteli eğitimin ardından öğrencilere Türkiye'de eğitim fırsatı vermek istediklerini anlatan Bilgili, buradan mezun olduktan sonra Türkiye'deki üniversitelerde eğitim fırsatı tanımak istediklerini belirtti.

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.